Uzņēmēju mērķis 2020. gadam - ar tehnoloģijām palielināt produktivitāti

Uzņēmēju mērķis 2020. gadam - ar tehnoloģijām palielināt produktivitāti

Tā kā jaunais gads tuvojas straujiem soļiem, vēl pāris dienas laika realizēt savas 2019. gada apņemšanās un jāsāk domāt par mērķiem nākošajam gadam. Uzņēmējdarbībā par to tiek pieņemti lēmumi jau krietni iepriekš. Ar mērķi noskaidrot Baltijas lielo uzņēmumu mērķus 2020. gadam, SEB banka veikusi finanšu direktoru aptauju, kurā atklājies, ka nākamos 12 mēnešos uzņēmumi lielākoties vēlas kļūt produktīvāki, vairāk paļaujoties uz tehnoloģiju iespējām.

Aptaujā secināts, ka nākošajā gadā uzņēmumi Latvijā un Igaunijā vēlas vairāk koncentrēties uz produktivitātes paaugstināšanu. Savukārt Lietuvas uzņēmumu mērķis biežāk ir ražošanas apjoma palielināšana. Lai panāktu produktivitātes paaugstināšanos, Latvijas un Igaunijas uzņēmumi kā prioritāti norāda lielāku tehnoloģiju integrāciju biznesā. Piemēram,

24% Latvijas un 29% Igaunijas lielo uzņēmumu produktivitāti cer veicināt ar digitālo rīku attīstīšanu, procesu automatizāciju un dažādām inovācijām ikdienas darbā.

SEB bankas inovāciju vadītājs Kārlis Karolis norāda, ka Latvijas uzņēmumi biežāk ievieš jaunus risinājumus un inovācijas, lai uzlabotu klientu apkalpošanu un iekšējos procesus, vienlaikus veicinot efektivitāti kopumā. Tas tiek panākts, piemēram, ar robotiem un čatbotiem. Viņš piebilst, ka uzņēmumi Latvijā retāk inovācijas izvēlas kā ilgtermiņa stratēģiju, lai uzlabotu konkurētspēju un meklētu jaunus biznesa modeļus.

Aptaujas rezultāti arī parādījuši, ka Latvijas uzņēmumi ir Baltijā ambiciozākie mērķu definēšanā. Piektajā daļā jeb 20% Latvijas uzņēmumu nākošgad tiek plānots ieviest jaunus produktus un pakalpojumus. Tikmēr 14% plāno iekarot jaunus tirgus. Salīdzinoši Lietuvā 13% un Igaunijā 14% lielo uzņēmumu plāno paplašināt savu piedāvājumu.

Kopumā lielais vairums Baltijas lielo uzņēmumu ir visai piesardzīgi savās prognozēs par biznesa izaugsmi nākamajā gadā. Visšaubīgākie šajā jomā ir tieši Latvijas lielo uzņēmumu finanšu direktori – mazāk kā 40% atzīst, ka 2020. gads biznesam būs labvēlīgs. Abās pārējās Baltijas valstīs finanšu direktori noskaņoti pozitīvāk – Igaunijā 49% un Lietuvā 51% finanšu vadītāju uzskata, ka nākošais gads viņu uzņēmumam būs labvēlīgs.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!