Uzņēmumiem pieejams jauns jauns e-rēķinu pašapkalpošanās rīks

Uzņēmumiem pieejams jauns jauns e-rēķinu pašapkalpošanās rīks

Fintech uzņēmums “Fitek” izstrādājis jaunu e-rēķinu pašapkalpošanās rīku, kas domāts primāri maziem un vidējiem uzņēmumiem portālā rekini.lv. Tas ļaus ērti un ātri sagatavot, nosūtīt un saņemt elektroniskos rēķinus -  mašīnlasāmus un XML datu formātā sagatavotus dokumentus. Šādus rēķinus būs iespējams nosūtīt gan valsts mērogā, gan aizgādāt arī adresātiem ārvalstīs un PEPPOL tīklā.

Pašapkalpošanās portāla rekini.lv lietotājiem būs iespējama ne tikai elektronisko rēķinu un PEPPOL e-rēķinu, bet arī PDF un papīra rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, e-rēķinu saņemšana un uzglabāšana, rēķinu arhīvs. Ikvienu rēķinu būs iespēja nosūtīt saņēmējam uz: e-pastu, e-adresi, PEPPOL tīklu, saņēmēja grāmatvedības sistēmu,  piegādātāju rēķinu apstrādes sistēmu FitekIN, kā arī citiem saņemšanas kanāliem, ko piedāvā rekini.lv.

Norādīts, ka viena no vērā ņemamām priekšrocībām ir tā, ka sūtītājam nav jāzina adresāta vēlamais rēķina formāts un saņemšanas veids.

Viss, kas vajadzīgs – izveidot pašu rēķinu un izvēlēties saņēmēju. Tālāk platforma pārņems procesu un pati piedāvās rēķina formātu un saņemšanas opciju atkarībā no adresāta iespējām.

Pats e-rēķinu pakalpojums būs pieejams gan maksas, gan bezmaksas variantos. Šobrīd bez maksas ir pieejams Starta komplekts. Tas piedāvā neierobežoti nosūtīt e-rēķinus un ierobežotā skaitā PDF un PEPPOL e-rēķinus. Maksas pakalpojumu iespējas būs pieejamas vēlāk. 

Fitek vadītājs Edgars Strazds norādījis, ka, piemēram, Igaunijā nepilna gada laikā pakalpojuma izmantošanai ir reģistrējušies vairāk nekā 13 000 lietotāju – gan uzņēmumi, gan valsts iestādes. Šie lietotāji ir apstrādājuši un nosūtījuši gandrīz 100 tūkst. rēķinu – 87% no tiem bijuši e-rēķini. Viņš pauž cerību, ka arī Latvijas uzņēmumi sāks aktīvāk izmantot digitalizācijas sniegtās priekšrocības, automatizējot finanšu piegādes ķēdi, jo sagatavot, saņemt un izsūtīt e-rēķinus kļūst aizvien tik ērtāk, ātrāk un izdevīgāk. Pārejot uz e-rēķinu formātu, uzņēmums izmaksas var samazināt līdz pat 60-80%.

Portāls rekini.lv darbojas kā tīmekļa vietne un tā izmantošanā nav nepieciešams lejupielādēt kādu atsevišķu programmu.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!