Uzņēmumi aizvien lielāku uzmanību pievērš virtuālajam tēlam

Uzņēmumi aizvien lielāku uzmanību pievērš virtuālajam tēlam

Virtuālā vide mūsdienās ir kļuvusi teju vai par nepieciešamu vietu, kur uzņēmumam informēt savus potenciālos klientus par saviem produktiem un pakalpojumiem. Uzņēmuma mājaslapa un digitālo reklāmu izvietošana ir digitālajā vidē iecienītākie risinājumi, kam vairāk nekā puse uzņēmēju šogad nolēmusi atvēlēt vairāk līdzekļu.

Interneta mārketinga uzņēmums “iMarketings.lv”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Digitālo ekspertu biedrība kopīgi veikuši uzņēmēju aptauju, kuras mērķis bija atklāt arī galvenās tendences un paradumus uzņēmuma produktu un pakalpojumu reklamēšanā.

Aptaujā noskaidrots, ka vairāk nekā puse jeb 54% uzņēmēju šogad plāno atvēlēt lielāku budžetu reklāmām interneta vidē.

Jautāti, kuros tieši digitālajos kanālos tiek plānota reklāmu izvietošana, 53% respondentu atklājuši, ka plāno izmantot sociālos tīklus, piemēram, Facebook. Tāpat uzņēmēji kļuvuši salīdzinoši atvērtāki pret Youtube video reklāmas iespējām – 21% plāno lietot šo digitālo kanālu. iMarketings.lv digitālās nodaļas vadītājs Sergejs Volvenkins šeit norādīja, ka Youtube izmantošana reklāmas nolūkos Latvijas uzņēmēju vidē ir vēl salīdzinoši neapgūts lauciņš, tāpēc liela konkurence šī rīka izmantošanā neesot.

Likumsakarīgi, ka, apzinoties reklāmas atdeves potenciālu sociālajos tīklos, samazinās tradicionālo reklāmas baneru izmantojums. Ceturtā daļa jeb 25% uzņēmēju aptaujā atzinuši, ka 2019. gadā plāno samazināt budžetu šim reklāmas rīkam.

Tāpat S. Volvenkins uzskata, ka ar katru gadu uzņēmēji vairāk palielina savu budžetu arī mājaslapas pilnveidei, kas nodrošinātu arī ērtāku komunikāciju ar potenciālo klientu. Viņš norādīja, ka fokuss uz mājaslapu liecina par to, ka uzņēmēji aizvien augstāk vērtē mājaslapas lomu komunikācijā un pārdošanā. Salīdzinot ar iepriekšējos gados veiktajiem pētījumiem, par 34%  palielinājies to uzņēmēju skaits, kuri uzskata par nepieciešamu uzlabot sava uzņēmuma mājaslapu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!