Vairāk kā puse Latvijas uzņēmumu savu mājaslapu nav pielāgojuši mobilajām ierīcēm

Vairāk kā puse Latvijas uzņēmumu savu mājaslapu nav pielāgojuši mobilajām ierīcēm

Tāda ierīce kā dators pamazām sāk zaudēt savu popularitāti interneta un sociālo tīklu caurskatīšanā. Aizvien biežāk šim nolūkam tiem izmantots mazais un kompaktais viedtālrunis. Šī tendence uzlikusi arī jaunu pienākumu uzņēmumiem – pielāgot informāciju ne tikai datora, bet arī mobilo ierīču lietotājiem. Vienlaikus Tele2 un BERG Research pētījuma rezultāti liecina par to, ka Latvijas uzņēmumi ir diezgan kūtri sevis iepazīstināšanā caur mobilās ierīces ekrānu.

Dati liecina, ka vidēji mēnesī vairāk nekā viens miljons Latvijas iedzīvotāju interneta caurskatīšanā izmanto mobilās ierīces. Vienlaikus lielākai daļai jeb 54% uzņēmumu šis fakts kaut kā paskrējis garām vai kādu citu iemeslu dēļ ticis ignorēts, jo savas mājaslapas tie necenšas pielāgot mobilo ierīču ekrāniem.

Galvenie iemesli - gan laika trūkums un finansiālais aspekts, gan arī uzskats, ka klientiem tīri labi pie sirds iet esošā mājaslapas versija.

Apsveicami, ka vismaz atlikušie 46% uzņēmēju saprot, ka mūsdienās interneta pārskatīšanā dators galīgi nav ierīce Nr.1. Turklāt, pūles pielāgot mājaslapu dažādām ierīcēm noteikti atmaksāsies. 90% no šiem uzņēmējiem šādā veidā nodrošina nepārtrauktu pieejamību savai mājaslapai. Daļa uzskata, ka šādi ieguvuši vairāk klientu. Savukārt 12% uzņēmēju var palielīties, ka lieliski pielāgota jeb responsīva mājaslapa radījusi lielākus ienākumus. 

Pārsteidzoši ir tas, ka 55% no tiem uzņēmējiem, kuru mājaslapa nav responsīva un pieņemami izskatās tikai datorā, atklājuši, ka vismaz tuvākajā laikā netaisās veikt nekādus uzlabojumus šajā jomā.

Tele2 komercdirektors Raivo Rosts uzsver, ka tendence mobilo ierīču lietošanā liecina par to, ka klientiem ir ātrāk un ērtāk dažādus jautājumus risināt ar viedtālruņa palīdzību. Responsīva mājaslapa ir būtisks ieguvums uzņēmumam – tādā veidā iespējams uzlabot klientu servisu, kas konkurences apstākļos ir zīmīgs faktors.

Jāpiebilst, ka pētījums norisinājās šī gada augustā, aptaujājot 227 respondentus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!