Vairums uzņēmumu joprojām nav gatavi digitālās vides izaicinājumiem

Vairums uzņēmumu joprojām nav gatavi digitālās vides izaicinājumiem

Mobilo sakaru operators Bite kopā ar uzņēmumu “Latnet” veikuši kopīgu pētījumu, aptaujājot uzņēmējus un uzņēmumu vadītājus jautājumos par kompāniju paradumiem datu glabāšanas un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā. Iegūtie rezultāti ļāva secināt, ka īstas izpratnes par drošu datu glabāšanu vairumā uzņēmumu joprojām nav. Bez tam lielākā daļa aptaujāto nebūt nav gatavi IKT radītājām problēmām un riskiem.

Šī gada maijā Bite kopā ar uzņēmumu Latnet un pētījumu aģentūru “Norstat Latvija” veikuši pētījumu, kopumā aptaujājot nedaudz vairāk kā pustūkstoti uzņēmēju un uzņēmumu īpašnieku. Ieskatoties pētījuma rezultātos, noskaidrots, ka teju puse jeb 53% uzņēmumu Latvijā atzinuši, ka nav pietiekoši nodrošinājušies pret iespējamajiem riskiem un problēmām IKT jomā. Savukārt trešdaļa aptaujāto atzinusi, ka IKT problēmas uzņēmumam nav aktuālas vai arī atzīst kompāniju par pilnīgi neaizsargātu IKT sarežģījumu gadījumā, kā arī to, ka par datu drošību un uzglabāšanu papildus netiek galva lauzīta.

Bites mārketinga vadītāja Diāna Šmite uzsvērusi, ka -

šobrīd viens no uzņēmumu lielākajiem uzdevumiem ir strādāt pie domāšanas maiņas arī uzņēmēju līmenī un IKT drošības risinājumiem  jābūt katra uzņēmēja dienaskārtības augšgalā.

Līdztekus manāmai neizpratnei par to, ko darīt IKT problēmu gadījumā, uzņēmēju vidū joprojām aktuāls ir izaicinājums, kas saistās datu drošību un to pareizu uzglabāšanu. To pierāda arī aptaujāto uzņēmēju un uzņēmumu vadītāju datu glabāšanas ieradumi. Trešā daļa aptaujāto norādījuši, ka uzņēmumā esošie dati glabājas ārējā serverī visdažādākajās biroja telpās, piemērām, virtuvē, noliktavā, printēšanas telpā vai zem biroja vadītāja galda. Ap 100 respondentu atzīmējuši, ka ar datu drošību un uzglabāšanu saistītus jautājumus uztic speciālistam. Taču vēl 15% aptaujāto uzņēmumu un uzņēmumu vadītāju vispār nav informācijas, kur tiek glabāti uzņēmumam piederoši dati.

Atbildot uz jautājumu par to, kāds iemesls uzņēmumu tik zemai gatavībai digitālās vides izaicinājumiem, lielākā daļa aptaujāto minēja apjukumu, ko rada IKT un citu risinājumu saņemšana no vairākiem pakalpojumu sniedzējiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!