Viss ģeniālais ir vienkāršs - robots Flippy burgeru cepšanai

Viss ģeniālais ir vienkāršs - robots Flippy burgeru cepšanai

Robotehnikas kompānija Miso Robotics kopīgi ar Cali Group izstrādājusi robotu Flippy, kas paredzēts darbam burgeru ceptuvē. Robots jau sācis darbu vienā no CaliBurger ēstuvēm ASV Kalifornijas štatā, vēsta Engadget (publikācija šeit).

Izdevums norāda, ka CaliBurger ātrās ēdināšanas restorānu virtuvēs bieži ir vajadzīgi strādnieki vienkāršu palīgdarbu veikšanai. Piemēram, gatavojot burgerus, ir nepieciešams sekot līdzi kotlešu gatavības pakāpei un laikus apgriezt tās. Tieši šī darba veikšanai arī ir paredzēts Flippy.

Aiz šī nosaukuma slēpjas īpašas konstrukcijas manipulators, kas ar datorredzes sistēmas palīdzību spēj atpazīt dažādus objektus uz cepšanas virsmas. Atkarībā no izvēlētās programmas, Flippy spēj uzcept kā kotletes, tā citas burgera sastāvdaļas.

Kā minēts, pirmais šāds robots jau sācis darbu vietā no CaliBurger restorāniem Pasadenas pilsētā ASV Kalifornijas štatā, tomēr citās uzņēmuma ēstuvēs Flippy līdzinieki parādīsies ne ātrāk kā 2018. gadā. Vienlaikus Cali Group paziņojusi, ka līdz 2019. gada beigām plāno šādi robotizēt 50 no savu restorānu virtuvēm.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!