Atvaļinājumu no viedierīcēm ņem aizvien vairāk iedzīvotāju

Atvaļinājumu no viedierīcēm ņem aizvien vairāk iedzīvotāju

Mūsdienās, kad teju visu informāciju glabājam savās mobilajās ierīcēs un vienlaikus interneta aizraujošās dzīles vilina aizvien vairāk, pat nemānām, kā mazie ekrāni pamazām atrauj skatu no notiekošā apkārt. Tikmēr, kā noskaidrots aptaujā, liela daļa Latvijas iedzīvotāju mēģinājusi “paņemt atvaļinājumu” no tik nepieciešamajām viedierīcēm un interneta, secinot, ka pavadītā laika ierobežošana virtuālajā vidē likusi tiem justies brīvāk.

Septembra sākumā mobilo sakaru operators “Tele2” sadarbībā ar pētījumu centru “SKDS” veikuši Latvijas iedzīvotāju aptauju par mobilo ierīču un interneta patēriņu ikdienā. Pētījumā secināts - kaut arī darba vajadzībām un brīvā laika pavadīšanai iztikt bez viedierīcēm mūsdienās ir grūti vai pat neiespējami, 45% Latvijas iedzīvotāju mēģinājuši savā ikdienā ieviest jaunas vēsmas un samazināt mobilo ierīču un interneta patēriņu.

Paši respondenti arī atzinuši, ka šāda rīcība radījusi tikai ieguvumus, pašiem jūtoties labāk un brīvāk.

Kā noskaidrots aptaujā – ir virkne dažādu iemeslu, kāpēc mobilajās ierīcēs pavadīto laiku labāk izlietot kur citur. Lielākā daļa jeb 55% aptaujas dalībnieku kā galveno iemeslu mazāk lietot viedierīces un internetu norādījuši vēlmi vairāk laika veltīt citām aktivitātēm. 28% aptaujas dalībnieku kā iemeslu “paņemt atvaļinājumu” no viedierīcēm norādījuši vēlmi uzlabot darba/dzīves līdzsvaru. 27% respondentu šķiet, ka vērtīgāk laiku novirzīt pilnvērtīgākam miegam, nevis vēl pirms naktsmiera ierakties interneta dzīlēs. Tieši tikpat respondentu norādījuši, ka vēlas retāk lietot mobilās ierīces un internetu, lai vairāk laika varētu veltīt ģimenei un kopīgām aktivitātēm. Starp iemesliem, kāpēc biežāk vajadzētu izrauties no mobilo ierīču vilinošā tvēriena, tika minēta arī ikdienas stresa samazināšana, kā arī veselības uzlabošana.

Kaut arī mērķi samazināt viedierīču patēriņu ir daudz un dažādi, bieži vien nepamet sajūta, ka, esot realitātē, mēs palaižam kaut ko garām virtuālajā pasaulē. Aptaujā tika noskaidrots, ka piektai daļai jeb 21% respondentu viedierīcēs un internetā pavadītā laika ierobežošana liek justies tā, it kā kaut kas tiek palaists garām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!