Bite un Tele2 izveidojuši uzņēmumu efektīvākai sakaru tīklu pārvaldībai

Bite un Tele2 izveidojuši uzņēmumu efektīvākai sakaru tīklu pārvaldībai

Pirms pāris mēnešiem, konkrētāk, 3. jūnijā, tapa zināms, ka mobilo sakaru operatori “Bite Latvija” un “Tele2” plāno izveidot kopīgu uzņēmumu ar mērķi efektīvāk būvēt un pārvaldīt radiotīklus. Nu šī iecere tapusi reāla, un abi mobilo sakaru operatori pagājušajā nedēļā reģistrējuši kopuzņēmumu “Centuria”.

3. jūnijs mobilo sakaru operatoru “Bite Latvija” un “Tele2” darbībā iezīmēja jaunu pagrieziena punktu – tika parakstīta vienošanās par kopuzņēmuma izveidi ar mērķi Latvijā un Lietuvā būvēt un pārvaldīt mobilos tīklus. Pēc nedaudz vairāk kā trim mēnešiem uzņēmums ir tapis - Centuria komercreģistrā parādījās tieši pirms nedēļas - 17. septembrī. Tikmēr darbs pie abu mobilo sakaru operatoru kopējā tīkla tiks uzsākts 2021. gadā un noslēgsies 2023. gada beigās.

Izveidotā partnerība paredz koplietot aktīvo un pasīvo tīklu infrastruktūru un 2G, 3G, 4G un 5G sakaru pārraidi.

Gan Bite Latvija, gan Tele2 pašreizējie radio un pārraides tīkli sadarbības ietvaros tiks apvienoti, lai izveidotu kopēju tīklu Latvijā un Lietuvā.

Mobilo sakaru jomā pašreiz aktuāls jautājums ir par 5G tehnoloģijas izmantošanas iespēju paplašināšanu. Abi mobilo sakaru operatori partnerības ietvaros cer šo jautājumu risināt, kopdarbā ātrāk ieviešot 5G sakaru tīklus ar ievērojami mazākiem izdevumiem nekā, ja Bite Latvija un Tele2 katrs atsevišķi to veiktu. Būtiski, ka sadarbība neradīs izmaiņas katra operatora pamattīkla darbībā.

Jāpiebilst, ka Bite Latvija un Tele2 jaunradītā kopuzņēmuma “Centuria” pamatkapitāls ir divi miljoni eiro, un katram no mobilo sakaru operatoriem šajā uzņēmumā pieder puse akciju.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!