CSP: 85,4% mājsaimniecību ikdienā izmanto internetu

CSP: 85,4% mājsaimniecību ikdienā izmanto internetu

Interneta izmantošanas līmenim Latvijā gan individuālā, gan mājsaimniecību līmenī ir tendence pieaugt ik gadu pāris procentu robežās. Lai arī kopumā pieaug gan interneta izmantošanas biežums, gan patērētais datu apjoms, Centrālā Statistikas pārvalde (CSP) noskaidrojusi, ka  tomēr vēl aizvien Latvijā ir mājsaimniecības, kur dažādu iemeslu dēļ ikdienā virtuālās pasaules durvis ir slēgtas un internets netiek izmantots vispār.

Centrālā Statistikas pārvalde veikusi ikgadējo iedzīvotāju aptauju par interneta un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) lietošanas paradumiem mājsaimniecībās. Noskaidrots, ka kopumā interneta plašās durvis atver aizvien vairāk Latvijas mājsaimniecību. Šogad tie ir 85,4% mājsaimniecību, kurās lieto platjoslas internetu. Salīdzinot ar pērno gadu, to skaits pieaudzis par 4,5%. Vienlaikus CSP noskaidrojusi, ka  2019. gadā internets netika lietots 14,3% Latvijas mājsaimniecību.

Balstoties uz CSP datiem, vislielākais platjoslas interneta lietotāju skaits mitinās Rīgas reģionā (87,2%). Pierīgā, Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē interneta izmantotāju īpatsvars svārstās no 81,3% līdz 85,9%.

Tikmēr virtuālās pasaules iespējas salīdzinoši retāk tiek izmantotas Latgalē, kur 76% no visām šī reģiona mājsaimniecībām lieto internetu.

No tām 14,3% mājsaimniecību, kas interneta iespējas ikdienā neizmanto, lielākā daļa jeb 62,6% norādījuši, ka tas nav nepieciešams. Otrs galvenais iemesls, kāpēc interneta lietošana nav aktuāla, ir iemaņu trūkums, ko atzinuši iemītnieki 36,2% mājsaimniecību. Interneta izmantošana ne visiem ir lēts prieks, un 24,8% mājsaimniecību pārstāvji atzinuši, ka nelieto internetu pārāk augsto iekārtu izmaksu dēļ. Taču dažkārt interneta lietošana vai nelietošana nav atkarīga no mums pašiem, bet gan no tam nepieciešamās infrastruktūras, piemēram, bāzes staciju esamības. CSP noskaidrojusi, ka 1,7% mājsaimniecību internetu nelieto, jo tās atrašanās vietā nav pieejams platjoslas internets.

Jāpiebilst, ka apsekojums par IKT un interneta lietošanu Latvijas mājsaimniecībās norisinājās šī gada sākumā, tajā piedaloties 5219 Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 16 līdz 74 gadiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!