ES iedzīvotājiem būs lielāka izvēles brīvība pirkumu veikšanai internetā

ES iedzīvotājiem būs lielāka izvēles brīvība pirkumu veikšanai internetā

Eiropas Parlaments pieņēmis lēmumu, ka no šī gada 3. decembra spēkā stāsies regula, kas paredz novērst nepamatotu ģeogrāfisko bloķēšanu. Termins “ģeogrāfiskā bloķēšana” plašākā nozīmē tiek lietots situācijās, kas ietver kādas ES dalībvalsts tirgotāja diskriminējošu attieksmi pret potenciālajiem klientiem, kas ir citu ES dalībvalstu pilsoņi. Piemēram, tirgotājs līdz piekļuvi savai mājaslapai, mobilajām aplikācijām citu ES valstu klientiem, kuri vēlas pirkumu iegādāties internetā; pāradresē klientu uz citu mājaslapas versiju; liedz pabeigt pirkumu ar citas dalībvalsts maksājumu karti.

Pieņemtās regulas mērķis ir novērst nepamatotu ģeogrāfisko bloķēšanu un ar to saistītu diskriminējošu attieksmi pret klientiem visās ES dalībvalstīs.

Tāpat regulas mērķi ietver arī klientu netiešās diskriminācijas aizliegumu pēc pazīmēm, kā: piederība konkrētajai valstij, dzīvesvieta un uzņēmējdarbības veikšanas vieta.

Regulas aizsardzībā ietilpst ne vien fiziskas personas, bet arī juridiskas personas, uzņēmējdarbības veicēji.

Apskatot, kādas priekšrocības ģeogrāfiskās bloķēšanas aizliegums sniegs klientiem, kas atrodas, piemēram, Latvijā, vērts minēt to, ka būs iespējams noskaidrot, kāds preču klāsts un cenas tiek piedāvātas citu ES valstu pilsoņiem. Tāpat būs iespēja iegādāties konkrēto preci no citām mājaslapas versijām. Regula nodrošinās to, ka bez nopietna iemesla ES dalībvalsts tirgotājs nevarēs atteikt darījumu, piemēram, klientam no Latvijas.

Lai regula darbotos efektīvāk un vajadzības gadījumā novērstu tās pārkāpšanas mēģinājumus, Ministru kabinetā novembra sākumā tika nolemts, ka Latvijā ģeobloķēšanas aizlieguma ieviešanu uzraudzīs Patērētāju tiesību aizsardzības centrs.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!