Francija saņems daļu no lielāko tehnoloģiju milžu ienākumiem

Francija saņems daļu no lielāko tehnoloģiju milžu ienākumiem

Ik gadu tehnoloģiju milži, kā Google, Apple, Facebook un citas lielās kompānijas sasniedz aizvien jaunas virsotnes savos panākumos, kas līdz ar to arī ievērojami ceļ to ienākumu līmeni. Vienlaikus šādi panākumi vairo neapmierinātību sabiedrībā, kas uzskata - pasaules bagātāko uzņēmumu sniegtais pienesums valstu ekonomikai ir gaužām mazs. Šajā ziņā ievērojamas izmaiņas ieviesusi Francija, pieņemot digitālo nodokli.

Pēc Lielbritānijas ziņu medija The Guardian publicētās informācijas - Francijas parlaments aizvadītās nedēļas ceturtdienā apstiprināja likumu, kas ļautu Francijai kļūt par pirmo lielāko ekonomiku, kas uzliek nodokli bagātākajām tehnoloģiju kompānijām. Digitālais nodoklis 3% apmērā no valstī gūtajiem ienākumiem digitālajā uzņēmējdarbībā tiks piemērots tādām kompānijām kā Apple, Google, Facebook un citiem interneta pakalpojumu uzņēmumiem, kuru tirdzniecības apjoms pārsniedz 750 miljonus eiro pasaulē un vismaz 25 miljonus pašā Francijā. Piemērojot digitālo nodokli, Francija šogad cer palielināt savus ieņēmumus par 500 miljoniem eiro, savukārt nākošgad jau ap 650 miljoniem eiro.

Pagaidām tapis zināms, ka ar nodokļa maksāšanu būtu jārēķinās kopumā 30 uzņēmumiem.

Bez jau minētajām, to vidū ir arī kompānijas no Ķīnas, Vācijas, Spānijas, Lielbritānijas, kā arī viens franču uzņēmums un vairāki ar franču izcelsmi, ko savulaik pārpirkuši ārzemju komersanti. Sperot šādu soli, tiek pasargāti jaunie un mazie Francijas uzņēmumi.

Būtiski, ka arī Lielbritānija sākot ar nākamo gadu plāno uzlikt digitālo nodokli lielākajām tehnoloģiju kompānijām. Tiesa gan, šajā ziņā Lielbritānija nodokļa piemērošanā solās būt nedaudz maigāka nekā Francija. Plānots, ka digitālā nodokļa apmērs būtu 2% no uzņēmumu, sociālo mediju platformu, tiešsaistes tirgu ieņēmumiem. Nodokli plānots iekasēt arī no nedaudz bagātākām kompānijām – proti, tādām, kuru ieņēmumi pasaulē sasniedz 556 miljonus eiro, taču pārdošanas apjomi Lielbritānijā nav mazāki par nepilniem 28 miljoniem eiro gadā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!