Gada laikā strauji kāpis mobilā interneta patēriņš

Gada laikā strauji kāpis mobilā interneta patēriņš

Mobilo internetu savās viedierīcēs tā ērtuma, aizvien pieaugošā datu pārraides ātruma un citu priekšrocību dēļ lieto aizvien vairāk kā pasaules, tā arī Latvijas iedzīvotāju. Taču jau izsenis izslavētā interneta ātruma dēļ tieši Latvijas iedzīvotāju vidū vērojamas vienas no ievērojamākajām interneta lietošanas atšķirībām. Salīdzinot ar gadu iepriekš, mobilā interneta patēriņš audzis par 75%, norādot par būtiskām izmaiņām iedzīvotāju mobilo sakaru izmantošanas paradumos.

Minēto izpēti mobilā interneta patēriņa paradumos veicis mobilo sakaru operators Bite. Noskaidrots, ka visstraujākais mobilo datu lietošanas apjoms pirmajos četros mēnešos, salīdzinot ar šo pašu laiku 2018. gadā, novērots tieši nedēļas nogalēs. Šajā laikā fiksēts pat par 87% lielāks mobilā interneta patēriņš, to visbiežāk izmantojot atpūtai un izklaidei. Tikmēr darba dienās mobilie dati izmantoti par 79% vairāk.

Bites mārketinga direktore Diāna Šmite kā galveno iemeslu tik ievērojamām atšķirībām mobilā interneta izmantošanā norādījusi aizvien pieaugošo video satura patēriņu viedierīcēs. Taču straujais mobilā interneta patēriņa kāpums tieši sestdienās un svētdienās lielākoties tiek saistīts ar lietotāju brīvdienu paradumiem. Piemēram, filmu skatīšanās, mūzikas straumēšana, aktīvāka sociālo tīklu lietošana, ieskaitot jauna satura veidošanu un dalīšanos ar jau esošo.

Arī atsevišķi pasaules un Latvijas mēroga notikumi pēdējos gados atstāj aizvien lielāku ietekmi uz interneta patērēšanu.

Piemēram tādi svētki kā Lieldienas, Latvijas republikas proklamēšana 18. novembrī, Dziesmu un Deju svētki. Arī šobrīd viens no aktuālākajiem notikumiem sportā – Pasaules čempionāts hokejā veicina dažādu interneta resursu pastiprinātāku izmantošanu.

Runājot par 5G ietekmi uz mobilā interneta lietošanas paradumiem, D. Šmite uzsvēra, ka šī tehnoloģija izraisīs papildus būtisku un strauju mobilo datu izmantošanas pieaugumu. Kaut arī pirmie 5G sniegtās priekšrocības varēs izmantot tieši uzņēmēji jaunu tehnoloģisko risinājumu radīšanā, arī pārējiem lietotājiem ilgi jāgaida nebūs līdz viedākai un patīkamākai interneta lietošanas pieredzei.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!