Interneta lietotāju skaits Latvijā turpina strauji pieaugt

Interneta lietotāju skaits Latvijā turpina strauji pieaugt

Internets Latvijas iedzīvotājiem nav sveša lieta un šo ikdienas gaitās aizvien nepieciešamāku resursu izmanto aizvien vairāk visās vecuma grupās – šādi secinājumi izriet no Kantar Latvia Digital nesen veiktā pētījuma rezultāti.  Noskaidrots, ka 2019. gada pavasarī internetu regulāri lieto teju 1,3 miljoni Latvijas iedzīvotāju.

Pētījuma mērķis bija noskaidrot Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem paradumus digitālajā vidē. Izpētīts, ka, salīdzinot ar pērna gada pavasari, interneta lietotāju skaits Latvijā palielinājies par 3%, sasniedzot gandrīz 88% jeb vienu miljonu un 376 tūkstošus. Internetu regulāri – katru dienu – lieto viens miljons un 309 tūkstoši iedzīvotāju. Šeit jāpiebilst, ka regulāro interneta lietotāju skaits, salīdzinot ar pērno gadu, palielinājies par 4%.

Būtiski, ka šis pieaugums visizteiktāk vērojams tieši respondentu grupā vecumā no 50 līdz 74 gadiem.

Šajā vecuma grupā internetu katru dienu lieto 66% aptaujāto, kas ir par 9% vairāk nekā 2018. gadā.

Būtisks interneta lietotāju skaits pieaugums vērojams arī pilsētās ārpus Rīgas. Šajās teritorijās internetu vismaz reizi dienā lieto 89% iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem, kas ir par 6% vairāk nekā fiksēts pērnā gada pavasarī.

Mediju pētījumu klientu vadītāja Solvita Kronberga, skaidrojot novēroto interneta patēriņa pieaugumu Latvijas iedzīvotāju vidū, uzsvēra, ka tas lielākoties saistīts gan ar viedtālruņu plašāku izmantošanu, tostarp interneta lietošanu tajos, to funkciju klāsta palielināšanos, gan ar mobilā interneta pieejamību mājsaimniecībās.  

Jāpiebilst, ka pētījums norisinājās no šī gada 8. februāra līdz 11. aprīlim.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!