Latvijas iedzīvotājiem grūti pretoties viedierīču sniegtajam saturam

Latvijas iedzīvotājiem grūti pretoties viedierīču sniegtajam saturam

Mobilās ierīces, taču īpaši viedtālruņi, ir kļuvuši teju par mūsu labākajiem draugiem, palīdzot gan visdažādākajās dzīves situācijās, gan vienkārši pakavējot laiku. Taču, cik gan viegli šāds draugs var tapt īstā ienaidniekā un laika zaglī, kad runa ir par interneta lietošanu. Kā noskaidrots nesen veiktā aptaujā – vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju nekontrolē un pat precīzi nezina, cik daudz sava laika ikdienā tie velta dažāda satura skatīšanai viedierīcēs.

Mobilo sakaru operators “Tele2” kopā ar pētījumu centru “SKDS” nesen veikuši pētījumu par Latvijas iedzīvotāju viedierīču lietošanas paradumiem. Secināts, ka, lai gan būtiska ikdienas daļa tiek aizvadīta, skrollojot dažādākā satura informāciju, iedzīvotāji arī sākuši pievērst uzmanību patērētājam laikam mobilajās ierīcēs un cenšas mainīt to lietošanas paradumus.

Noskaidrots, ka 55% iedzīvotāju nekontrolē savus viedierīču lietošanas paradumus ikdienā un neievēro, cik daudz laika pavadīts pie mazajiem, spilgtajiem ekrāniem.

Tie iedzīvotāji, kas tomēr sāk apzināties viedierīču dažkārt pārlieku lielo ietekmi uz dzīvi, cenšas izmēģināt dažādas aktivitātes, tādējādi samazinot to izmantošanu. Piemēram, 37% aptaujas dalībnieku norādījuši, ka viedierīču ietekmes mazināšanai sākuši atsacīties no to lietošanas pie pusdienu vai vakariņu galda. Gandrīz trešā daļa jeb 29% iedzīvotāju samazinājuši mobilajā ierīcē esošo lietotņu skaitu, jo sapratuši, ka arī tās ikdienā “apēd” pārāk daudz laika. 28% aptaujas dalībnieku problēmu risina ar paziņojumu jeb notifikāciju atslēgšanu. Savukārt 26% mēģina ierobežot viedierīču lietošanu un brīvajā laikā domāt par darbu mazāk, ignorējot jaunus e-pastus, kas pienāk darba dienas beigās un brīvdienās.

Kaut arī varētu šķist, ka gados vecāki iedzīvotāji varētu rūpīgāk kontrolēt savus mobilo ierīču lietošanas paradumus un dažādi ierobežot tajās esošā satura patēriņu, pētījumā atklāta pavisam citādāka sakarība. Proti, noskaidrots, ka tieši iedzīvotāji vecumā līdz 24 gadiem savus dažkārt neveselīgos interneta lietošanas paradumus apzinās vairāk, tāpēc ar lielāku sparu un centību vēlas viedierču izmantošanu ikdienā ierobežot.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!