Latvijas inženieri sastādīs konkurenci 5G rūteru jomā

Latvijas inženieri sastādīs konkurenci 5G rūteru jomā

Uzstādot aizvien jaunas bāzes stacijas un turpinot attīstīt 5G mobilo tīklu Latvijā, plašākam iedzīvotāju skaitam tiek dotas iespējas izmantot 5G tehnoloģiju. Līdz gadam beigām ne vien Rīgā, bet arī citviet Latvijai tipisko ainavu papildinās 5G bāzes stacijas. Vēloties, lai Latvijas tehnoloģiju entuziasti var izmantot ne tikai 5G mobilo tīklu, Latvijas inženieri rada īpašus rūterus, kas paredzēti tieši 5G tehnoloģijas lietošanai.

19.jūlijā, dienā, kad Latvijā tika svinīgi atklāta 5G ēra, Latvijas lielākā un pasaulē zināmā tehnoloģiju uzņēmuma “Mikrotīkls” (pasaulē pazīstams kā “MikroTik”) valdes priekšsēdētājs Džons Tallijs nāca klajā ar risinājumu, kas potenciālajiem 5G tīkla lietotājiem būs svarīgs kā mājās, tā darbā – 5G rūteri “MikroTik”.

Šie rūteri ar pašu Latvijas inženieru rokām tiek radīti VEF teritorijā, taču ierīču dizainu radījis mobilo sakaru operators Latvijas Mobilais Telefons.

Kā norādījis Mikrotīkls preses pārstāvis Viktors Smirnovs – uzņēmuma mērķi ir nodrošināt pieejamus, kvalitatīvus un drošus interneta risinājumus visā pasaulē. Potenciāls pieprasījums pēc uzņēmumā ražotājiem 5G rūteriem tiek saskatīts visā pasaulē – gan Āzijā un Āfrikā, gan arī Amerikā.

Tikmēr LTE/5G projektu vadītājs Uldis Čerņevskis uzsvēra, ka Latvijas inženieri ir pasaules līmeņa kvalitātes standarts. Kā pievienoto vērtību Mikrotīkls radītājiem rūteriem U. Čerņevskis min jaunākās paaudzes Qualcomm čipus, ar ko aprīkotas ierīces. Gan izmēru, gan kvalitātes ziņā tie pat pārspēj Huawei 5G rūteros atrodamos čipus.

Pie jaunajiem, Mikrotīkla radītajiem rūteriem “MikroTik” pircēji varētu tikt šī gada beigās, taču tas arī atkarīgs no ierīcēs nepieciešamo sastāvdaļu pieejamības un piegādes.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!