Lietotāji Latvijā krietni aktīvāk sākuši izmantot pirātisku saturu

Lietotāji Latvijā krietni aktīvāk sākuši izmantot pirātisku saturu

Mājaslapu skaits, kur iespējams iegūt nelegāla saturu, ir krietni daudz un pēdējo pāris mēnešu laikā tikušas aizvien aktīvāk izmantotas. Pirātisko mājaslapu apmeklējuma pieaugums pēdējā laikā tiek saistīts tieši ar Covid-19 uzliesmojumu. To pierāda fakts, ka martā, salīdzinot ar februāri, šādas vietnes apciemotas par 22% vairāk.

Biedrības “Par legālu saturu!” pārstāvji norādījuši, ka koronavīruss tiešā veidā ietekmējis pirātisko mājaslapu apmeklējuma rādītājus, ko pierādījuši arī pētījuma rezultāti. Piemēram,

ja februārī viens lietotājs nelegāla satura vietnē pavadīja vidēji pusstundu, tad jau aprīlī lapas apmeklējuma ilgums vidēji pārsniedzis veselu stundu.

Augstāk minēto pieņēmumu apstiprina arī fakts, ka februārī pirātiskas vietnes apmeklējuši 114 382 Latvijas interneta lietotāji, kamēr martā šis skaitlis jau pietuvojies gandrīz 140 000.

Ko tad Latvijas interneta lietotāji tik aktīvi meklējuši nelegāla satura vietnēs? Noskaidrots, ka visbiežāk (67%) lejupielādētais saturs ir filmas. 43% gadījumu šādi tiek iegūti seriāli, līdzīgi (35%) datorspēles un 31% gadījumu arī datorprogrammas. Arī mūziku cilvēkiem labpatīk iegūt no pirātiska satura vietnēm (27%). Savukārt visretāk no nelegāla satura mājaslapām tiek izgūtas e-grāmatas (15%) – tas, iespējams, saistīts ar faktu, ka cilvēki vienkārši izvēlas mazāk lasīt, bet vairāk iejusties kinogardēžu vai geimeru lomās.

Interesants fakts, ka -

gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju jeb 51.4% pēdējā pusgada laikā un vismaz reizi mūžā izmantojuši pirātiska satura vietnes.

Attiecīgi 48.6% nelegāla satura mājaslapas nekad nav lietojuši.

Biedrības “Par legālu saturu!” izpilddirektore Dace Kotzeva norādījusi, ka veiktais pētījums ir pirmā šāda veida nopietnā izpēte, kas palīdzējusi apzināt pirātisku vietņu nodarīto kaitējumu legālajam saturam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!