Mobilais internets pamazām izkonkurē fiksētā interneta pieslēgumu

Mobilais internets pamazām izkonkurē fiksētā interneta pieslēgumu

Mobilā interneta pieslēgums tā ērtās ierīkošanas, pieejamības, ērtuma un citu iemeslu dēļ kļūst par aizvien iecienītāku interneta pieslēguma veidu. Taču, kā liecina nesen veikta pētījuma rezultāti – kopumā 80% Latvijas iedzīvotāju jau tagad novērtē mobilā interneta sniegtās priekšrocības, un, izrādās, ka lielo vairumu no tiem sastāda interneta lietotāji tieši Pierīgā un lauku reģionos.

Mobilo sakaru operators Tele2 sadarbībā ar tirgus izpētes grupu RAIT Costum Research Baltic veikuši pētījumu, kura mērķis bija apzināt to, kāda veida interneta pieslēgumu visbiežāk izvēlas Latvijas iedzīvotāji, kā arī interneta lietošanas tendences un paradumus.

Pētījumā noskaidrots, ka iedzīvotāji kopumā aizvien vairāk apzinās tieši mobilā interneta sniegtās priekšrocības. Ticis izsecināts tas, ka ik gadu par 5% pieaug mobilā interneta lietotāju skaits. Turklāt četras piektdaļas jeb 80% no visiem iedzīvotājiem, kuriem ir pieslēgts mobilais mājas internets, to izmanto kā pamata interneta pieslēgumu. Taču vēl paprāva daļa no tiem jeb 33% mājsaimniecību ikdienas vajadzībām izmanto tikai mobilā mājas interneta sniegtās iespējas.

Pētījuma izstrādātāji arīdzan nonākuši pie secinājuma,

ka visaktīvāk mobilo internetu izmanto tieši Pierīgas un lauku reģionu iedzīvotāji, kuri kā galveno priekšrocību minējuši interneta pieejamības aspektu.

Liela daļa pētījuma dalībnieku (39%) kā galveno mobilā mājas interneta priekšrocību norādījuši tā bezvadu darbības iespēju un ērto uzstādīšanu. Gandrīz vēl tikpat jeb 37% akcentējuši mobilā pieslēguma mobilitāti jeb to, ka internets nav piesaistīts vienai konkrētai vietai, bet to var izmantot teju visur, kur dodas. Trešā daļa jeb 32% kā priekšrocību atzīmējuši arī mobilā interneta salīdzinoši zemākās izmaksas.

Tele2 komercdirektors Raivo Rosts uzsvēra, ka mobilais mājas internets kļuvis par aizvien nopietnāku konkurentu līdz šim ierastajam fiksētajam interneta pieslēgumam un dati liecina par šīs tendences arī turpmāku attīstību.

Jāpiebilst, ka šajā aptaujā kopumā piedalījās 827 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 50 gadiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!