Pieejamākas 5G tehnoloģijas būs arī Jelgavā un Daugavpilī

Pieejamākas 5G tehnoloģijas būs arī Jelgavā un Daugavpilī

Šī gada 19. jūlijā līdz ar 5G bāzes stacijas iedarbināšanu Rīgā, Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā tika pavērtas durvis daudzveidīgajai šīs tehnoloģijas pasaulei. Turpinot attīstīt savu 5G tīklu un sniegt vēl plašākas tā izmantošanas iespējas arī citviet Latvijā, mobilo sakaru operators “Tele2” līdz šī gada beigām plāno uzstādīt vēl pāris 5G bāzes stacijas divās lielās Latvijas pilsētās.

Līdz 2019. gada nogalei Tele2 jau esošajai 5G mobilo sakaru bāzes stacijai, kas atrodas Rīgā, vēlas pievienot vēl divas, kas atradīsies Daugavpilī un Jelgavā, nodrošinot arī šajos reģionos dzīvojošajiem jaunās tehnoloģijas iespējas.

Tele2 tehniskā direktore Līga Krūmiņa, runājot par Rīgā esošās 5G bāzes stacijas darbību, norādījusi, ka tā funkcionē veiksmīgi un nepārtraukti notiek darbs pie tīkla darbības pilnveidošanas un attīstības.

Tehniskā attīstība šobrīd progresējusi tik tālu, ka iespējams uzstādīt vēl divas bāzes stacijas, veicinot gan Daugavpils, gan Jelgavas reģionu izaugsmi nākotnē.

Runājot par 5G tīkla izmantojumu un pašreiz sniegtajām iespējām, Tele2 tehniskā direktore piebilda, ka interese par 5G tehnoloģiju šobrīd ir augsta, kaut arī tīkla iespējas gan pasaulē, gan Latvijā ir vēl attīstības stadijā. Aktīvai lietošanai tā pagaidām pieejama vien 5G mobilā interneta veidolā.

L. Krūmiņa arī uzsvēra, ka līdz pilnvērtīgai 5G iespēju izmantošanai, kas ietver minimālu signāla aizturi jeb latentumu un iespēju lietot plašu 5G atbalstošu ierīču klāstu, vēl tāls ceļš ejams, un krietni daudz darba jāiegulda visām iesaistītajām pusēm.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!