Planšetdators - iecienīts iedzīvotāju pavadonis brīvajā laikā

Planšetdators - iecienīts iedzīvotāju pavadonis brīvajā laikā

Mobilās ierīces, kā arī dators ir tehnoloģiskie palīgi, bez kā teju neviens vairs nevar iedomāties savu ikdienu kā darbā, tā atpūtā. Interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmums Gemius veicis izpēti par Latvijas iedzīvotāju interneta lietošanas paradumiem, meklējot atbildes uz to, kādas ierīces kādā laikā ir iecienītākās virtuālās vides izstaigāšanai.

Gemius Prism no šī gada 13 līdz 19. maijam veicis Latvijas iedzīvotāju aptauju ar mērķi noskaidrot interneta lietošanas paradumus dažādās nedēļas dienās un diennakts laikos.

Noskaidrots, ka darba dienās laikā no 9:00 līdz 17:00, kad vairums strādājošo veic savus darba pienākumus, visaktīvāk interneta resursi tiek patērēti no datora. Tikmēr vakara stundās no 19:00 līdz 21:00 kā iecienītāku interneta pārlūkošanas ierīci liela daļa izvēlas tieši planšetdatorus. Mobilie tālruņi kā ierīce, kurā atrodas teju viss ikdienā nepieciešamais, tiek lietota vienmērīgi no 6:00 līdz 23:00. Kopumā, izmantojot dažādas ierīces, darba dienās internets aktīvi tiek lietots jau no 5:00 rītā līdz pusnaktij.

Kā izpētīts –

iedzīvotāju interneta lietošanas paradumi brīvdienās būtiski atšķiras no darba dienu ieradumiem.

Piemēram, biežāk un ilgāk interneta pārlūkošanai tiek izmantots planšetdators. Atšķirībā no darba dienu paradumiem, brīvdienās retāk interneta resursi tiek patērēti no datora. Savukārt aktīvāka pastaiga virtuālajā telpā notiek tieši vakarpusē ap 21:00. Tāpat novērots, ka mobilo telefonu izmantošana interneta pārlūkošanai visas dienas garumā ir vienmērīga.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!