Prezentēts rūteris, kas sniedz ātrāko bezvadu internetu

Prezentēts rūteris, kas sniedz ātrāko bezvadu internetu

Pēdējās desmitgades laikā mūsu mājas ir piepildītas ar aizvien vairāk ierīcēm, gan mazām, gan lielām, vienkāršām un sarežģītām, un tās visas ir savienots ar Wi-Fi. Tomēr problēma rodas tajā, ka, jo vairāk šādu ierīču, jo lēnāks kļūst interneta ātrums. Šādām situācijām aizvien nepieciešamāks kļūst rūteris ar lielāku kapacitāti, ar stabilu un ātru internetu apgādājot visas mājās atrodamās viedierīces. Šādu rūteri ar jaunāko bezvadu internetu “Wi-Fi 6” bija iespējams novērtēt tehnoloģiju izstādē Lasvegasā “CES 2020”.

Tehnoloģiju izstādē rūteris ar Wi-Fi 6 tehnoloģiju pirmo reizi parādījās pērnā gada CES pasākumā. Tiesa gan tad uz šādu rūteri prātīgāk bija vien noskatīties no malas, jo cena, kas tika prasīta par tādām ierīcēm, pēc ekspertu domām, bijusi gaužām nepievilcīga, sasniedzot vairākus simtus dolāru. 2020. gada tehnoloģiju izstādē rūteri ar Wi-Fi 6 savu zvaigžņu stundu piedzīvoja atkal, taču šoreiz ražotāji tos piedāvāja par krietni zemākām cenām, tādējādi padarot pieejamākus lielākam skaitam gribētāju. Pats parastākais TP-link modelis ar Wi-Fi 6 šobrīd tiek pārdots par aptuveni 70 dolāriem jeb teju 63 eiro. Taču kvalitatīvāku modeļu cenas svārstās 100 līdz 200 dolāru robežās, sasniedzot interneta ātrumu līdz 400 Mb/s.

Zināms, ka pašiem jaudīgākajiem rūteriem ar Wi-Fi 6 interneta ātrums var sasniegt pat 9,6 Gbps.

Līdz ar pieejamākiem Wi-Fi 6 rūteriem, aizvien vairāk tirdzniecībā parādās tādas ierīces, kurās ir iebūvēta Wi-Fi 6 tehnoloģija. Piemēram, iPhone 11 un iPhone 11 Pro viedtālruņos šāda iespēja jau ir pieejama. Tomēr tehnoloģiju izstāde CES 2020 pierādīja to, ka Wi-Fi 6 tehnoloģijas atbalsts ierīcēs kļūst par normu. Elektronikas ražotāji “Lenovo”, “Asus” un “Samsung” jau paziņojuši par jauniem portatīvajiem datoriem ar iebūvētu Wi-Fi 6.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!