Puse lietotāju saskārušies ar drošības trūkumiem internetā

Puse lietotāju saskārušies ar drošības trūkumiem internetā

5. februāris ir diena, kad visā pasaulē tika atzīmēta Drošāka interneta diena. Tās ietvaros interneta lietotāji tika īpaši aicināti pievērst uzmanību savai drošībai internetā, kā arī ziņot atbildīgajām iestādēm, ja interneta vidē manīts nelegāls saturs vai citi pārkāpumi. Kā noskaidrots nesen veiktā pētījumā - ar savas drošības apdraudējumiem saskāries katrs otrais interneta lietotājs Latvijā.

Latvijas Drošāka interneta centrs (LDIC) sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Norstat Latvija” veica pētījumu, kurā noskaidrots, ka interneta lietotāji visbiežāk fiksējuši tādus pārkāpumus interneta vidē kā šantāža, draudi, krāpšana, emocionāla vardarbība.

Savukārt 15% aptaujāto norādījuši, ka internetā iepazinušies ar personu, kas savu patieso identitāti slēpj zem viltus profila vai, izliekoties par kādu citu.

Vidēji gadā LDIC saņem ap 500 ziņojumu par dažāda veida pārkāpumiem internetā. Tomēr tas ne tuvu nav pielīdzināms tam skaitlim, kādā patiesībā ir mērāms pamanīto pārkāpumu skaits internetā. LDIC vadītāja Maija Katkovska uzsvēra, ka joprojām ir ļoti daudz interneta lietotāju, kuri, nonākot nepatīkamā situācijā vai manot pārkāpumu, izvēlas par to nevienam neziņot vai arī nezina, kā šādā situācijā rīkoties. M. Katkovska norādīja, ka drošas interneta vides veidošanā no svara ir katra lietotāja iesaiste un sadarbība, ziņojot par fiksēto pārkāpumu jaunajā mobilajā lietotnē “Drošs internets”.

Mobilā lietotne “Drošs internets” ir vieta, kur ikviens var ziņot par pamanītu pārkāpumu interneta vidē, kā arī saņemt konsultāciju par to, kā rīkoties attiecīgajās situācijās, kad lietotāja drošība internetā ir apdraudēta. Piemēram, gadījumos, kad notikusi emocionāla vardarbība vai finanšu krāpniecība. LDIC vadītāja prognozē, ka ar lietotnes starpniecību būtu iespējams sasniegt vairāk to lietotāju, kuri saskārušies ar pārkāpumiem un drošības apdraudējumiem internetā. Šo prognozi pastiprina fakts, ka ziņot par pārkāpumiem iespējams arī anonīmi. Tāpat lietotnē varēs atrast biežāk uzdotos jautājumus un atbildes interneta drošības jomā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!