Rīga norisinājās pirmais hakatons testētājiem

Rīga norisinājās pirmais hakatons testētājiem

Testing Hackathon bija iespēja piedalīties kā pieredzējušiem, tā arī topošajiem jomas speciālistiem, kā arī programmētājiem. Visi dalībnieki tika sadalīti pa komandām, kuru uzdevums bija kopīgiem spēkiem izstrādāt automatizētus testus reālam projektam pietuvinātos apstākļos. Konkrētāk, dalībniekiem tika iedota testējamā lietotne, kas bija jāanalizē un jāizvērtē noteiktā laika periodā. Tālāk komandām bija jāpiedāvā savs risinājums lietotnes automātiskai testēšanai, kā arī jāspēj šis risinājums arī ieviest. Komandu sniegumu vērtēja žūrija.

Izveidoto risinājumu lietotnes automātiskai testēšanai, žūrija vērtēja piecos kritērijos. Proti, sadarbību komandā, programmas koda kvalitāti un uzbūvi, funkcionalitāti, kā arī kļūdas.

Testing Hackathon idejas autors, kā arī uzņēmuma Accenture testēšanas grupas vadītājs Latvijā Jurijs Grigorjevs, runājot par testētāju hakatonu, norādīja, ka šis bija pirmais šāda veida pasākums, kurā vienkopus sacentās gan testētāji, gan programmētāji. Tāpat J. Grigorjevs uzslavēja visas komandas, kuras piedalījās un arī veiksmīgi izstrādāja savus automatizētos testus.

Hakatonā veiksmīgāko un inovatīvāko risinājumu izstrādāja komandas “KISS”, “Neotech Development” un “Accenture”. Testing Hackathon kopumā piedalījās astoņas censoņu komandas.

PasākumsTesting Hackathon notika konferences “TAPOST 2018” ietvaros. Līdz ar testēšanas hakatonu norisinājās arī vairākas mācību darbnīcas, kas veltītas testēšanai. Tajās topošajiem testētājiem bija iespēja uzlabot savas prasmes praktisko risku, automātisko testu, ietvaru uzlabošanā, kā arī kļūdu novēršanā pirms programmatūras ieviešanā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!