Sacensībās par 5G darbības uzsākšanu uzvarējusi Dienvidkoreja

Sacensībās par 5G darbības uzsākšanu uzvarējusi Dienvidkoreja

Trešdien, 3. aprīlī, Dienvidkoreja negaidīti pārsteigusi visu tehnoloģiju pasauli. Pāris dienas agrāk nekā paredzēts šajā valstī tika uzsākta vienas no 2019. gada gaidītākajām tehnoloģijām – 5G tīkla darbība. Zīmīgi, ka sacensībās par to, kura valsts pirmā spers šo zīmīgo soli, Dienvidkoreja vien ar dažu stundu starpību apsteidza vienu no tehnoloģiju jomas līdervalstīm  - ASV.

Dienvidkoreja līdz ar to kļuvusi par pirmo valsti pasaulē, kurā, izmantojot 5G tehnoloģiju, iespējams izbaudīt zibenīgu bezvadu tīkla darbību un lejupielādēt filmu vienā acumirklī – vēstī Lielbritānijas ziņu medijs The Guardian.  Par to vēlā trešdienas vakarā, ap 23.00 pēc vietējā laika, parūpējās trīs Dienvidkorejas telekomunikāciju milži – SK Telecom, KT un LG Uplus. Pēc SK Telecom sniegtās informācijas - minētajā laikā 5G iespējas tika sniegtas vien nedaudziem. Proti, sešām Dienvidkorejas sabiedrībā plaši pazīstamām personām.

Šādu soli Dienvidkoreja spērusi ar nolūku – kā publicitātes triku, kas domāts konkurentam 5G ieviešanā – ASV.

Tiek ziņots, ka pie reālu 5G tīkla pakalpojumu izmantošanas Dienvidkorejā iespējams tikt no šodienas, 5. aprīļa, kad Dienvidkorejas kompānija Samsung uzsāks viedtālruņa Galaxy S10 5G - tirdzniecību, kas ir pirmā mobilā ierīce ar 5G funkcijām.

Jāpiebilst, ka Dienvidkoreja sākumā bija plānojusi 5G tīkla darbību uzsākt divas dienas vēlāk – 5. aprīlī. Taču sacensību gars, bailes pazaudēt ilgstošo tehniskā pārākuma reputāciju un baumas, ka ASV telekomunikāciju kompānija Verizon plāno uzsākt 5G pakalpojumu sniegšanu pirms paredzētā laika, lika Dienvidkorejai sasparoties, steidzīgi organizēt tīkla darbības uzsākšanu, nepieļaujot ASV triumfu būt pirmajai šīs tehnoloģijas ieviešanā.

Beigu beigās, pateicoties ātrajai un gudrajai rīcībai, uzvaras laurus kā pirmā valsts pasaulē, kas uzsāk 5G tīkla darbību, plūca Dienvidkoreja. Savukārt ASV kompānija Verizon šīs tehnoloģijas iespējas sāka piedāvāt pāris stundu vēlāk – vispirms Čikāgā un Mineapolisā -  nedēļu agrāk nekā sākotnēji paredzēts.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!