Sperts pirmais solis vispasaules interneta tīkla izveidē

Sperts pirmais solis vispasaules interneta tīkla izveidē

Šobrīd tādu priekšrocību kā baudīt piekļuvi bezvadu internetam var daļa pasaules iedzīvotāju,  tiem, kas dzīvo lauku reģionos, šāda iespēja pagaidām iet secen.  Kā vēsta britu raidorganizācija BBC – ASV bāzētā starptautiskā kompānija OneWeb spērusi pirmo soli, lai visiem pasaules iedzīvotājiem nodrošinātu vienotu interneta tīklu.

Pēc BBC publicētās informācijas – no kosmodroma Francijas Gviānā veiksmīgi startējusi nesējraķete ar pirmajiem sešiem satelītiem. Lai nodrošinātu globālu interneta pārklājumu, orbītā nepieciešami vismaz 648 satelīti, taču kvalitatīvāka interneta tīkla izveidē OneWeb kosmosā kopumā plāno nogādāt apmēram 2000 satelītu.  Kompānija šo procesu plānojusi paveikt ar vēl 20 nesējraķešu palīdzību, katru mēnesi orbītā ap zemi nogādājot ap 32 līdz 36 satelītiem.

Kā norādīts - šajā procesā viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir nodrošināt frekvences, kas nepieciešamas, lai pārsūtītu katra nākamā tīkla interneta savienojumus. Tuvākajā laikā sāksies arī sešu kosmisko pavadoņu testi, un, ja tie norisināsies veiksmīgi, tad OneWeb gada beigās varētu realizēt projekta galveno daļu, nogādājot kosmosā lielo vairumu atlikušo satelītu.

OneWeb izpilddirektors Adrians Stekels (Adrian Steckel) uzsvēra kompānijas gatavību vispasaules interneta tīklā savienot milzīgu skaitu cilvēku, kas līdz šim nav tikuši šādā veidā savienoti.

Tāpat fokuss tikšot likts arī, piemēram, uz skolu, kuģu, lidmašīnu, kā arī visas planētas savienošanu vienotā tīklā.

Jāpiebilst, ka arī citas kompānijas ir izrādījušas lielu interesi par globāla interneta tīkla izveidi, taču, kā uzskata OneWeb pārstāvji – tieši viņiem esot lielākas priekšrocības un arī priekšroka, strādājot ar operacionālo sistēmu vispasaules interneta tīkla izveidē.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!