Tehnoloģiju gardēžiem Latvijā vēl jāpaciešas līdz plašam 5G tālruņu klāstam

Tehnoloģiju gardēžiem Latvijā vēl jāpaciešas līdz plašam 5G tālruņu klāstam

Aizvadītajā nedēļā Latvijā svinīgi tika atklāts 5G mobilais tīkls, kā pirmajiem tā piedāvātās iespējas ļaujot izmantot Mūkusalas Biznesa centra apkaimē esošajiem. Taču, lai spētu izmantot jaunās paaudzes mobilā tīkla iespējas, nepieciešamas arī ierīces, kas atbalstītu 5G tehnoloģiju. Līdz ar 5G mobilā tīkla ieviešanu Latvijā, aktualizējies arī jautājums par to, kādu viedtālruņu īpašnieki pirmie var baudīt jaunās tehnoloģijas sniegtās priekšrocības?

Zināms, ka pagaidām Latvijā pieejami vien daži  no viedtālruņu modeļiem, kas piedāvā 5G mobilā tīkla labumus.

Vieni no tādiem ir Samsung Galaxy S10 un Xiaomi Mi Mix 3.

Mobilo sakaru operatora "Tele2" pārstāvji norādījuši, ka plašāku 5G viedtālruņu klāstu sāks piedāvāt sākot ar augusta otru pusi. Viens no modeļiem, ko būs iespējams iegādāties, ir Huawei Mate20X 5G viedtālruņi. Tele2 mazumtirdzniecības direktore Dace Škrabe norādījusi, ka pirmie darbi 5G ieviešanai Latvijā nu ir paveikti un tagad pienākusi kārta tehnoloģiju atbalstošu tālruņu piedāvājumam, kas varētu būt interesants gan moderno tehnoloģiju “gardēžiem”, gan tiem, kas pirmie vēlas izmantot 5G sniegtās iespējas, piemēram, lielāku mobilā interneta ātrumu.

Pašlaik ārzemēs ir pieejami un atbalsta 5G tehnoloģiju arī tādi viedtālruņu modeļi kā LG V50 THINQ, OnePlus7 un OnePlus 7T, ZTE Axon 10 Pro, Sony Xperia 5G, Motorola Z3, Nokia 10, OPPO R15 un OPPO Reno 5G, Samsung Galaxy Fold, Energizer Power Max P8100S un Alcatel 7. Vēl kāds laiciņš jāpaciešas, kamēr šie modeļi sasniegs Latvijas viedtālruņu tirgu.

Tikmēr jaunākie aprēķini liecina, ka 5G mobilos sakarus 2023. gadā varētu jau izmantot  rekordliels skaits, aptuveni 1,1 miljards lietotāju. Taču 5G tehnoloģijas lietošanas uzsākšanas apjoms varētu pat trīskārtīgi pārsniegt 4G mobilo sakaru lietošanas uzsākšanas apmērus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!