Video straumēšana - viens no lielākajiem vides piesārņotājiem

Video straumēšana - viens no lielākajiem vides piesārņotājiem

Video skatīšanās ir tāds satura patērēšanas veids, ko ikdienā izmantojam visai bieži – lielākoties izklaidei un darbā. Taču izrādās, ja vēlamies likt savu artavu klimata uzlabošanā, ar video straumēšanu būtu nedaudz jāpiebremzē. Francijas nevalstiskā organizācija “Shift Project” nākusi klajā ar paziņojumu, ka video straumēšana no visām digitālajām tehnoloģijām patērē vislielāko enerģijas apjomu un rada visvairāk gāzu emisiju.

Dažiem tas varētu likties visai pārsteidzoši, tomēr video straumēšana ne pavisam labumu videi nerada. Gluži pretēji – lai video varētu noskatīties, tam nepieciešama datu centru aktīva darbošanās, kur šie video atrodas, kas, savukārt, nozīmē ievērojamu daudzumu enerģijas patēriņu, kuras saražošana dabai nav draudzīga.

Aprēķināts, ka -

visas digitālās tehnoloģijas, piemēram, viedierīces, televizori, datu centri saražo aptuveni 4% no kopējām siltumnīcas efektu izraisošajām gāzēm.

Būtiski, ka tas ir divreiz vairāk nekā attiecīgā laika periodā spēj radīt aviācijas industrija. Savukārt no šiem 4% gāzu emisiju, ko saražo digitālās tehnoloģijas, vairāk nekā pusi jeb 60% rada tieši video straumēšana tiešsaistē. Ja šim skaitlim pievieno arī Skype lietošanu, kā arī tiešsaistes TV straumēšanu, tas spēj pieaugt pat līdz 80%, kas norāda uz būtisku ietekmi siltumnīcas efekta veidošanā.

Zīmīgi, ka lielākie pakalpojumu sniedzēji un čaklākie gāzu emisiju radītāji ir tādi straumēšanas servisi kā Netflix un Amazon Prime. Abi kopā tie piedāvā ne vien dažnedažādas satura skatīšanās iespējas, bet arī saražo aptuveni 100 miljonu tonnu ogļskābās gāzes. Kā norādījis Shift Project – straumēšanas servisiem, kļūstot aizvien populārākiem un pieprasītākiem, situācija tikai pasliktināsies.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!