Visstraujāk interneta patēriņš mobilajos telefonos ir audzis Kurzemē

Visstraujāk interneta patēriņš mobilajos telefonos ir audzis Kurzemē

Internetu mobilajos tālruņos izmanto aizvien vairāk – to pierāda dati par pērnā gada datu patēriņu mobilajās ierīcēs Latvijā. Pērn reģionos tas ir palielinājies līdz pat divām reizēm, sasniedzot vidēji 6,7GB uz vienu lietotāju mēnesī. Visstraujāk tas ir audzis Kurzemē – par 153%, kamēr citos reģionos pieaugums ir bijis vidēji 122%, liecina mobilo sakaru operatora BITE dati.

Lai gan proporcionāli lielākā datu plūsma joprojām veidojas vietās, kur iedzīvotāju blīvums ir vislielākais – Rīgā un Pierīgā, Latvijas reģionos interneta patēriņa pieaugums mobilajos telefonos ir visstraujākais. Arī vidējais mobilā interneta patēriņš uz vienu lietotāju reģionos pērn ir bijis vislielākais. Visstraujāk tas ir audzis Kurzemē (127%) un Zemgalē (113%). Vislielākais datu patēriņš viedtālruņos uz vienu lietotāju mēnesī arī vērojams Zemgalē – 7,1GB. Salīdzinoši augsts tas ir arī Vidzemē un Rīgā – 6,9GB.

Zināms, ka vislielāko mobilā interneta apjomu kā galvaspilsētā, tā arī citviet Latvijā veido tiešsaistes video un audio saturs, kas tiek straumēts internetā un mobilajās aplikācijās,

piemēram, “Youtube”, “Facebook”, “Instagram”, “Spotify”, saziņas vietnē “WhatsApp” un autovadītāju iecienītajā aplikācijā “Waze”.

BITES sabiedrisko attiecību vadītāja Karīna Javtušenko, runājot par novēroto interneta patēriņa pieaugumu mobilajās ierīcēs Latvijas teritorijā, norādīja, ka digitalizācija nekoncentrējas tikai blīvāk apdzīvotajos valsts reģionos, tā notiek visā valsts teritorijā. Tas ir labs signāls Latvijas iedzīvotāju digitālajai pratībai – tam, cik atvērti esam mobilo tehnoloģiju un interneta iespējām, kā arī cik aktīvi tās izmantojam ikdienā.

Katru gadu vislielākā datu plūsma ir vērojama lielākajās Latvijas pilsētās, piemēram, Rīgā, Jūrmalā, Daugavpilī, Jelgavā un Liepājā. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, visstraujāk interneta patēriņš mobilajos telefonos palielinājies Jelgavā un Liepājā - aptuveni +121% katrā pilsētā. Tas nozīmē, ka viens Jelgavas iedzīvotājs, piemēram, BITES tīklā patērē aptuveni 2,3 GB interneta, savukārt viens Liepājas iedzīvotājs – 2,6 GB. Šāds patērēto datu apjoms sniedz iespēju, piemēram, apmeklēt 3 tūkstošus interneta vietņu un skatīties “Youtube” video vairāk nekā 5 stundu garumā vai nosūtīt 1,5 miljonus WhatsApp ziņu un augšupielādēt vairāk nekā 4 tūkstošus fotogrāfiju Instagram.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!