Windows 7 ēra ir beigusies

Windows 7 ēra ir beigusies

Operētājsistēma Windows 7 savas vairāk nekā desmit gadu pastāvēšanas laikā kļuvusi teju par daļu no ierastās darba un brīvā laika dzīves, kas mūsdienās lielākoties tiek pavadīta pie datora ekrāniem. Tomēr, lai attīstība notiktu visās jomās, ir nepieciešams attiekties no vecā un dot vienu jaunajam, tāpēc uzņēmums “Microsoft” nācis klajā ar vēsti, ka pārtrauc šīs operētājsistēmas (kopumā tā piedzīvojusi trešdaļu no datoru evolūcijas) atbalstu un aicina lietotājus pāriet uz Windows 10.

Microsoft operētājsistēma Windows 7 radīta tālajā 2009. gada 22. oktobrī. Tā savulaik ieņēmusi slavas virsotni un no 2011. gada jūlijam līdz pat 2017. gada martam bijusi populārākā operētājsistēma pasaulē. Arī lietotāju iecienīti risinājumi kādreiz jāaizvieto ar jaunākiem un mūsdienu vajadzībām atbilstošākiem, tāpēc no vakardienas, 14. janvāra, Microsoft oficiāli pārtrauca atbalstu šai operētājsistēmai. Protams, neviens ar varu neliks pāriet uz jauno Windows 10 operētājsistēmu vai uzreiz pirkt jaunu datoru.

Ierīces ar Windows 7 turpinās darboties, taču nu jau bez regulārajiem programmu un sistēmas atjauninājumiem un citiem drošības elementiem,

kas pasargā datoru no dažādiem vīrusiem un kiberuzbrukumiem.

Lai joprojām saņemtu Microsoft atbalstu, nepieciešamos atjauninājumus un attiecīgos drošības standartus, kompānija piedāvā vairākas izvēles iespējas. Ja dators ir vecāks par trim gadiem, Microsoft iesaka iegādāties jaunu ierīci, kurā jau būs uzstādīta Windows 10 operētājsistēma. Taču, ja dators ir mazāk nekā trīs gadus vecs un jaunu pirkt negribas, tad lietotājam pašam tajā jāieinstalē jaunākā Windows 10 versija. Pretējā gadījumā datora īpašniekam par pāreju uz jaunāku sistēmu nāksies šķirties no aptuveni 178 eiro.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!