Zinātnieki rada risinājumu vājam interneta signālam

Zinātnieki rada risinājumu vājam interneta signālam

Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta (MIT) pētnieki strādā pie tā sauktās “viedās virsmas”. Tā ir ne tikai gudra, bet arī patiks visiem tiem, kuri saskaras ar problēmām kvalitatīva un stabila interneta savienojuma izveidē starp ierīci un rūteri. Viedā virsma palielina Wi-Fi signāla stiprumu desmit reizes.  

MIT Datorzinātņu un mākslīgā intelekta laboratorijas komanda pašreiz izstrādā programmatūras kontrolētu virsmas prototipu. Virsmai līdzīgais risinājums, kam dots nosaukums “RFocus”, funkciju ziņā pārspēj gan lielgabarīta antenas, gan uztvērējus. Tam var pievienot līdz pat 3000 mini antenām, tādējādi maksimāli palielinot signāla stiprumu. Būtiski, ka antenu skaitu var noteikt pats RFocus lietotājs. Tās var noņemt vai pievienot atkarībā no tā, kāds signāla stiprums nepieciešams.

Maksimālais pievienojamo antenu skaits padara RFocus par antenām bagātāko sakaru risinājumu.

Tomēr šis risinājums nebūt nav dārgs, jo katra antena maksā vien dažus centus.

Pētnieki uzskata, ka RFocus būtisku ieguldījumu varētu sniegt viedajās mājās, kur atrodas virkne ierīču un risinājumu, kas savienoti ar internetu. Risinājums visnoderīgākais būs slikta signāla zonās, kā arī tajās situācijās, kad mājās ir daudz mazu, ar internetu savienotu ierīču, kam grūti piestiprināt lielākus signāla uztvērējus.

MIT profesors Hari Balakrišnans (Hari Balakrishnan), runājot par viedās virsmas radīšanas mērķiem, norāda, ka bijusi vēlme izpētīt, vai iespējams izmantot vidē esošus elementus jeb ierīces un sakārtot tās signāla raidīšanas virzienā, ko faktiski var kontrolēt. Viņš piebilst, ka RFocus būs īpaši noderīgs tiem, kam ir bezvadu ierīces ar zemu jaudu, taču ir vēlme pēc kvalitatīva un stabila savienojuma ar internetu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!