Hakatonā atklās lietu interneta potenciālu

Hakatonā atklās lietu interneta potenciālu

Lietu internets (Internet of Things – IoT) praktiskā nozīmē līdz šim Latvijā ir diezgan maz pētīts un izzināts. Tā iespējas un potenciālu mēs lielākoties izprotam, lietojot ierīces, nevis radot tās. Nu tehnoloģiju entuziastiem Latvijā radusies iespēja padziļinātāk izpētīt lietu interneta noslēpumus, un jau februārī TechChill rīkotajā pasākumā “LMT IoT hakatons” ikviens varēs gūt pieredzi un jaunas zināšanas IoT ierīču radīšanā.

Divas dienas, no 18. līdz 19. februārim, Rīgā Latvijas Mobilais Telefons (LMT) sadarbībā ar TechChill rīkos lietu internetam veltīto “LMT IoT hakatonu”. Tā primārais mērķis ir sniegt ikvienam interesentam tehnoloģiju laikmetā tik vērtīgos resursus – pieredzi un zināšanas tādā jomā kā lietu internets, un, iespējams, kāds no dalībniekiem tik tiešām pēc šī pasākuma ieraudzīs sevī IoT guru.

Hakatona dalībnieku galvenais uzdevums būs iegūt praktisku pieredzi IoT ierīču izgatavošanā un to pielietojuma rašanā.

Pieteikties pasākumam aicināts ikviens, kam interesē lietu internets, taču īpaši gaidīti būs IT jomas eksperti, digitalizācijas procesu arhitekti, dizaineri, biznesa un mārketinga speciālisti.  

Kopumā hakatonā vieta atradīsies 35 dalībniekiem, kuri, sadaloties septiņās komandās, meklēs risinājumu vienam konkrētam izaicinājumam. Svarīgi, ka dalībnieki varēs darboties, balstoties uz savām idejām, vai arī izmantot kādu no LMT piedāvātajiem izaicinājumiem, kuru temati sniedzas no modernās biškopības līdz viedajām pilsētām. Tikmēr no pasākuma organizatoru puses dalībniekiem tiks piedāvāts plašs sensoru komponenšu klāsts visdažādāko ideju īstenošanai.

Jāpiebilst, ka labākie hakatoni dalībnieki iegūs iespēju pāris dienas vēlāk uzstāties uz lielās TechChill 2020 skatuves un prezentēt savu risinājumu vairāk nekā 2000 cilvēku lielai auditorijai, tostarp medijiem, investoriem, potenciālajiem darba devējiem un citiem, kas var ļaut gan idejai, gan pašiem tās radītājiem pilnveidoties tālāk. Taču, lai tiktu tik tālu, vispirms jāpiesaka sava dalība hakatonā, ko var izdarīt līdz 12. februārim.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!