Izstrādāts risinājums, kas ļauj ierīces uzlādēt ar radioviļņiem

Izstrādāts risinājums, kas ļauj ierīces uzlādēt ar radioviļņiem

Bezvadu enerģijas pārvade kā koncepts ir vairāk nekā gadsimtu vecs, un zinātnieki ir pierādījuši, ka tas patiešām darbojas, pateicoties eksperimentiem dažās pēdējās desmitgadēs, kurās ir izmantotas sarežģītākas radio tehnoloģijas. Vienlaikus Kalifornijas Tehnoloģiju institūta startaps “Guru” apgalvo, ka ir atradis veidu, kā panākt, lai bezvadu enerģijas pārvade būtu tik lēta un efektīva, ka to varētu komercializēt.

Tehnoloģiju medijs “The Verge” informē, ka uzņēmums “Guru” izveidojis bezvadu uzlādes sistēmu, kas pārraida elektroenerģiju, izmantojot augstas frekvences radioviļņus un jo īpaši milimetru viļņus (mmWave). Nākošnedēļ Guru atklās trīs uzlādēšanas produktu prototipus, ko vēlas attīstīt sadarbībā ar elektronikas ražotājiem. Viens no šiem prototipiem vien ar radioviļņu palīdzību ātri varēs uzlādēt gandrīz jebkuru sīkrīku, piemēram, viedtālruni un citas nelielas IoT (Internet of Things) ierīces.

Guru izpilddirektors Florians Bohns (Florian Bohn) uzsver, ka tas, kas padara uzņēmumu atšķirīgu no citām līdzīga profila kompānijām, ir ļoti progresīvu tehnoloģiju izmantojums, piemēram, mmWave jeb milimetru radioviļņu tehnoloģijas, kas ļauj nosūtīt enerģiju kontrolētā, drošā, precīzā un efektīvā veidā. mmWave, pēc Bohna teiktā, ir arī viena no uzņēmuma priekšrocībām.

Šie, īpaši augstas frekvences radioviļņi ļauj identificēt ierīci, kam nepieciešama uzlāde, nosūtīt lokalizētu radioviļņu staru, kas pārraida elektrību, un momentā sākt uzlādi.

Tomēr patiesais jaunievedums, uz ko Guru pārstāvji norāda, ir kaut kas tāds, ko uzņēmums sauc par Smart RF Lensing. Tā ir patentēta tehnoloģija, kas kontrolē pārraidīto staru virzienu un skaitu. Šī tehnoloģija ļauj sūtīt vairākus enerģijas starus pat maziem uztvērējiem, tādējādi iespējams uzlādēt tik mazas ierīces kā mobilos tālruņus un vēl mazākas IoT, un viedās mājas ierīces. Tomēr tikpat labi šādi iespējams uzlādēt arī lielākas ierīces, piemēram, robotizēto putekļu sūcēju “iRobot Roomba”.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!