Amazon strādā pie ierīces, kas spēj nolasīt cilvēka emocijas

Amazon strādā pie ierīces, kas spēj nolasīt cilvēka emocijas

E-komercijas gigants Amazon pašreiz strādā pie risinājuma, kas spēs atkodēt un atpazīt cilvēka patiesās emocijas konkrētā brīdī – ziņo amerikāņu IT un mediju kompānija Bloomberg. Norādīts, ka šis rīks pēc izskata īpaši neatšķiras no viedpulksteņa, arī funkciju ziņā tas tiek raksturots kā veselības un labsajūtas produkts.

Apvienojot vairākus elementus - Lab 126 aparatūras izstrādes grupu, Amazon mājas viedierīci Echo un virtuālās asistentes Alexa balss programmatūras komandu, šī ierīce būs spējīga atpazīt tās valkātāja tā brīža emocijas.

Minētais viedpulkstenim līdzīgais risinājums savas funkcijas spējīgs veikt savienojumā ar viedtālruņa aplikāciju.

Mikrofoni, kas iebūvēti šajā ierīcē, ir savienoti ar programmatūru. Tādā veidā ar lietotāja balss palīdzību iespējams noteikt tā emocionālo stāvokli.

Tāpat plānots, ka ierīce, izanalizējot lietotāja emocijas, varētu ieteikt risinājumus, kā efektīvāk mijiedarboties ar citiem cilvēkiem.

Pašreiz gan vēl nav skaidrs, cik lielā mērā un vai vispār šis risinājums varētu nokļūt tirdzniecībā. Jāpiebilst, ka darbs pie līdzīga veida risinājumiem ar mērķi izprast cilvēka emocijas, ir aktuāls jau labu laiku. Tādi uzņēmumi, kā Microsoft, Alphabet Inc., Google, IMB izstrādājuši līdzīgas tehnoloģijas, kas paredzētas cilvēka emociju atšifrēšanai, izmantojot, piemēram, attēlus un audio materiālus. Tikmēr Amazon piedāvātais risinājums vairāk fokusēts uz balss asistenta funkciju izmantošanu.

Paši Amazon pārstāvji norādījuši, ka viņu piedāvātā ierīce tiek radīta ar mērķi palīdzēt uzņēmumam apzināt, piemēram, jaunus veselības uzlabošanas produktus. Tāpat iegūtos datus par patiesajām cilvēka emocijām varētu izmantot efektīvāku reklāmu radīšanā vai jauna veida produktu ražošanā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!