Apple un Google kopīgi veido koronavīrusa izsekošanas sistēmu

Apple un Google kopīgi veido koronavīrusa izsekošanas sistēmu

Piektdien, 10. aprīlī, tehnoloģiju giganti “Apple” un “Google” nāca klajā ar vēsti par jauna risinājuma izveidi, kas palīdzēs izsekot koronavīrusa izplatībai un brīdināt cilvēkus situācijā, ja notikusi ar saskarsme ar Covid-19 inficētu personu. Izsekošanas sistēma ļaus dalīties ar datiem, izmantojot “Bluetooth Low Energy” risinājumu un veselības organizāciju apstiprinātas lietotnes.

Jaunās izsekošanas sistēmas darbības pamatā ir Bluetooth signāls, kas izveidos brīvprātīgu kontaktu izsekošanas tīklu, saglabājot datus par tālruņiem, kas atrodas tuvu viens otram. Valsts veselības iestāžu oficiālās lietotnes sniegs piekļuvi šiem datiem. Tāpat risinājumam sākumā būs nepieciešama speciāla lietotne, ar kuras palīdzību, persona varēs paziņot, ja tai konstatēts Covid-19. Ņemot vērā šo paziņojumu, aplikācijas lietotāji tiks brīdināti, ja viņi bijuši saskarē ar inficēto. Šobrīd kontaktpersonu izsekošana, kas ietver noskaidrošanu, ar ko inficētā persona ir bijusi kontaktā, un mēģinājumu novērst vīrusa izplatību - ir viens no daudzsološākajiem risinājumiem Covid-19 mazināšanai.

Plānots, ka pēc apmēram mēneša, maija vidū, Apple un Google piedāvās savietojamības sistēmu un ieviesīs Android un iOS API (Application programming interface). Tas ļautu saņemt paziņojumus neatkarīgi no tā vai, lietotājam ir Android vai iOS operētājsistēma -  izsekošanas sistēmu būtu iespējams integrēt jebkurā viedtālrunī esošajā aplikācijā. Tomēr pāris mēnešus vēlāk pēc pilnīgas API izveides plānots, ka aplikācija izsekošanas sistēmas darbībai vairs nebūs nepieciešama - risinājums tiks iestrādāts viedtālrunī esošajā operētājsistēmā un būs pieejams ikvienam lietotājam.

Lai arī risinājums šķiet efektīvs, tam ir dažas nepilnības, par kuru risināšanu būtu jādomā. Piemēram, cilvēku pārpildītās vietās, tas var identificēt blakus telpās esošos cilvēkus, kuri faktiski nav tiešā saskarē ar lietotāju, tādējādi liekot cilvēkiem nevajadzīgi uztraukties. Tas var arī neuztvert nianses, cik ilgi kāds bijis pakļauts iedarbībai – ir liela atšķirība vai esi kopā ar inficēto visu dienu vai uz pāris sekundēm. Būtiska nozīme ir viedtālruņa darbības kvalitātei.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!