Čatboti Latvijā drīzumā attīstīsies jaunā kvalitātē

Čatboti Latvijā drīzumā attīstīsies jaunā kvalitātē

Čatbotus klientu servisā izmanto aizvien vairāk uzņēmumu, palīdzot klientam ātrāk, ērtāk un bez liekas informācijas meklēšanas uzzināt interesējošo par konkrētu preci vai pakalpojumu. Skaidrs, ka arī čatbotiem vēl ir daudz ko mācīties, lai saruna ar klientu kļūtu kvalitatīvāka un saturīgāka. Tikmēr uzņēmumi “Tilde” un “Tet” nolēmuši spert platu soli virtuālo konsultantu attīstībā  - drīzumā Tet čatbots Anete atbildēs ne vien rakstiski, bet arī sāks runāt.

Tehnoloģiju un izklaides uzņēmums “Tet” sadarbībā ar valodu tehnoloģiju uzņēmumu “Tilde” uzsākuši kopīgu projektu, kura ietvaros plānots pilnveidot Tet čatbotu Aneti, apveltot to ar spēju runāt. Abi tehnoloģiju uzņēmumi nolēmuši izveidot Latvijā inovatīvu sintezētās jeb robota balss projektu. Ar šī projekta palīdzību runas dotības vispirms iegūs Anete, taču nākotnē šādā veidā varētu tiktu pilnveidoti arī citu uzņēmumu čatboti.

Pēc Tet publicētās informācijas - pati sintezētās balss projekta ideja dienas gaismu ieraudzījusi Tet inovāciju čempionātā, kur uzņēmuma darbinieki strādā pie savām idejām jaunu biznesa virzienu attīstībai un jau esošo pakalpojumu pilnveidei. Runājot par konkrēti robota balss risinājuma izmantojumu uzņēmumā, Tet mākslīgā intelekta pakalpojumu vadītāja Inese Zariņa norādīja, ka tas tiks izmantots, lai uzlabotu uzņēmuma iekšējos procesus un komunikāciju ar klientiem. Vēlāk efektīvākai ārējai komunikācijai šo risinājumu varēs izmantot arī citi uzņēmumi.

Tildes loma sintezētās jeb robota balss projekta ietvaros ir palīdzēt risinājuma izstrādes procesā un datu apstrādē. Tildes biznesa attīstības vadītājs Kaspars Kauliņš uzsvēra, ka balss sintēze ir tehnoloģija, kas spēj rakstītu tekstu pārvērst runā.

Šajā tehnoloģijā tiek izmantoti neironu tīkli, kas balsi un intonāciju padara krietni cilvēcīgāku.

Taču, lai radītu sintezētu balsi, vispirms nepieciešams sagatavot datus - vairāku stundu garumā ierunātu tekstu cilvēka balsī, ko pēc tam nepieciešams sintezēt. Pēc tam ar neironu tīklu palīdzību, izmantojot ierunāto tekstu, tiek apmācīti algoritmi. Vēlāk algoritmi spēj paši patstāvīgi sintezēt no jauna cilvēka balsī pat tādu tekstu, kas pirms tam nav ticis ierunāts.

Jāpiebilst, ka šobrīd projekts atrodas sākuma stadijā, kad tiek sagatavoti dati.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!