Drīzumā virtuālā veidā lietosim arī SIM karti

Drīzumā virtuālā veidā lietosim arī SIM karti

Vēl vienu soli pretim digitalizācijai spēris un papildinājis virtuālo risinājumu klāstu telekomunikāciju jomā neviens cits kā pašmāju mobilo sakaru operators Latvijas Mobilais Telefons (LMT). Uzņēmums, kura stiprā puse jau no laika gala ir telekomunikāciju tehnoloģijas, nu ieviesis arī risinājumu mobilo ierīču ērtākai lietošanai – virtuālo SIM karti.

Par lēmumu ieviest šo, domājams, tehnoloģiju laikmetā tik nepieciešamo rīku – virtuālo SIM karti jeb eSIM - LMT paziņojis vakar, 26. aprīlī, Tehnoloģiju dienu pasākumā. Kā norādīts LMT publicētajā informācijā – pasākuma ietvaros telekomunikāciju uzņēmums arī prezentējis eSIM darbībā, izmantojot tādas viedierīces kā iPhone XR un Samsung viedpulksteni. Tādā veidā tika arī parādīts tas, ka virtuālā SIM karte var sekmīgi darboties ne vien viedtālruņos, bet arī viedpulksteņos. Norādīts, ka eSIM karte veiksmīgi integrējas ne vien jau minētājās viedierīcēs, bet arī, piemēram, planšetēs un pat portatīvajos datoros.

Taču tieši gudrie pulksteņi ir šī brīža pieprasītākā ierīce, kurā tiek lietota virtuālā SIM karte.

Pēc LMT sniegtās informācijas – galvenā eSIM priekšrocība ir tās sniegtā iespēja lietot ierīci bez fiziskas kartes ievietošanas, tādējādi samazinot ierīces enerģijas patēriņu. eSIM karte arī ļauj pievienot iekārtai vairākus numurus, mainīt tos vai arī nomainīt pašu sakaru pakalpojumu sniedzēju bez fiziskas SIM kartes maiņas. Pie šī priekšrocību klāsta vērts pieminēt arī ērto iekārtu un pakalpojumu pārvaldīšanu, kā arī drošības līmeni, kas neatšķiras no fiziskas SIM kartes.

LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis, runājot par jaunās paaudzes SIM kartēm, norādījis, ka eSIM karte ir mobilo iekārtu nākotne, un iemesls tam ir plašais priekšrocību klāsts klientiem. Piemēram, viedierīces ērtāka lietošana, plašāka pakalpojumu funkcionalitāte, kā arī daudzveidīgi lietu interneta risinājumi pakalpojumu sniedzējiem.

Tiek prognozēts, ka tuvāko gadu laikā eSIM kļūs par risinājumu, kas iebūvēts teju ikvienā jaunajā viedierīcē. Tikmēr Latvijā virtuālā SIM karte tiks ieviesta sākot ar jūniju.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!