Elektroniskā paraksta funkcija kļuvusi vēl pieejamāka

Elektroniskā paraksta funkcija kļuvusi vēl pieejamāka

Digitālā autentifikācijas sistēma Smart-ID līdz šim lielākoties kalpoja kā rīks, autentificējoties internetbankā vai veicot citus e-pakalpojumus. Taču kopš 8. novembra ikviens Smart-ID lietotājs var izmantot vienu no šīs sistēmas jaunākajām funkcijām – elektroniskā paraksta iespēju. Jāsaka gan, ka ceļš līdz šādai iespējai nav bijis viegls. Konkrētāk, bijis jāiziet visai sarežģīts sertifikācijas process. Taču ieguldītās pūles atmaksājās –

Smart-ID sistēma ieguvusi augstāko drošības pakāpi Eiropas Savienībā – QES, kas pielīdzināma ar roku rakstītam parakstam.

Tāpat sarežģītā sertifikācijas procesa veiksmīga iziešana ļāvusi Smart -ID risinājumam tikt atzītam kā kvalificētai paraksta izveides ierīcei QSCD. QSCD ir tehniskais risinājums, kas ļauj lietotājiem parakstīt dokumentus ar kvalificētu elektronisko parakstu QES.

Svarīgi, ka visi Smart-ID aplikācijas atjauninājumi, kas veikti pēc 8. novembra, ir pielīdzināmi QSCD risinājumam. Visiem tiem Smart-ID lietotājiem, kuri vēlas izmantot sistēmas piedāvāto augstākā drošības līmeņa elektroniskā paraksta funkciju, nepieciešams atjaunot savus personas datus.

Elektroniskā paraksta funkciju ikviens Smart-ID lietotājs var izmantot bezmaksas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!