Latvijā radīts jauns mājokļa veids – pārvietojama gudrā māja

Latvijā radīts jauns mājokļa veids – pārvietojama gudrā māja

Šādu modeli – pārvietojamo gudro māju – izstrādājis mobilo sakaru operators „Tele2”. Šo māju, tāpat kā piekabi, iespējams pārvietot uz jebkuru sev nepieciešamu vietu. Jāatzīmē, ka tās platība ir 25m² un tajā atrodas viss nepieciešamais dzīvošanai – virtuve, gulta, labierīcības.

Pārvietojamā gudrā māja aprīkota ar jaunākajiem viedās mājas risinājumiem, kas sniedz lielāku kontroli, ērtāku ierīču pārvaldāmību, mobilitāti un atvieglo ikdienu tās saimniekiem.

Kā viens no risinājumiem ir gudrās mājas Asistents, kura funkcija ir savienot visas viedierīces, kas atrodas mājā, un ļaut tās vadīt ar balss palīdzību. Laicīgu ciemiņu sagaidīšanu nodrošina Ring gudrais durvju videozvans, kurš lietotājam nosūta paziņojumu, tiklīdz tiek nospiests durvju zvans. Gudrā atslēga ļauj attālināti atvērt un aizvērt durvis. Šai listei pievienojas arī ne mazāk noderīgs viedais palīgs – gudrā rozete, kura ļauj attālināti ieslēgt vai izslēgt jebkuru ierīci, kas tajā ievietota.

Šo gudro risinājumu pārvaldīšana neprasa nekādas pūles. Lai risinājumi darbotos, vienīgais, kas nepieciešams, ir viedtālrunis, kurš ir pieslēgts pie mobilā interneta vai WiFi. To novērtēja arī Gustavs Terzens, kurš ar šo māju devās ekspedīcijā pa Latviju. 

Gustavs Terzens, daloties iespaidos par to, kā noritēja ekspedīcija ar gudro māju, uzsvēra ļoti labo interneta pārklājumu kā laukos, tā pilsētā. Viņš komentē, ka gudrās mājas unikālo pieredzi var izbaudīt jebkurā Latvijas vietā.

Tā kā ar lieliem soļiem tuvojas brīdis, kad Latvijā tiks nodrošināts 5G mobilā interneta pārklājums, pārvietojamā gudrā mājā iezīmē 5G darbības būtību un veiktspēju, kas būs nepieciešama, lai nodrošinātu aizvien pieaugošo ierīču apkalpošanu un to veiksmīgu darbību reāllaikā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!