Mazā valstiņa Monako ieved Eiropu 5G pasaulē

Mazā valstiņa Monako ieved Eiropu 5G pasaulē

Mēdz teikt, ka “mazs cinītis gāž lielu vezumu” – tieši šis teiciens šoreiz varētu būt īsti vietā, apskatot Monako sasniegumus 5G mobilo sakaru ieviešanā. Vēstīts, ka 9. jūlijā Monako ar telekomunikāciju kompānijas "Huawei" tehnoloģiju palīdzību kļuva par pirmo valsti Eiropā, kas tikusi pie jaunākās paaudzes 5G mobilā tīkla piedāvātajām iespējām.

Zināms, ka centieni, lai Eiropas otra mazākā valstiņa Monako kļūtu par Eiropas līdervalsti 5G tīkla ieviešanā, tika sākti jau aizvadītā gada septembrī. Tieši tad telekomunikāciju kompānija “Monaco Telecom” ar franču miljardieri Ksavjē Njelu (Xavier Niel) priekšgalā parakstīja līgumu ar Huawei par Ķīnas giganta palīdzību 5G mobilā tīkla tapšanā. Nu pēc desmit mēnešiem Monako, kuras platība ir vien 2,2 kvadrātkilometri, var lepoties, ka ir pirmā valsts Eiropā, kuru pilnībā pārklāj 5G tīkls.

Kaut arī Huawei sevi pierādījusi kā līdere 5G darbības izvēršanā pasaulē, šī telekomunikācijas milža iesaistīšanās 5G mobilā tīkla drošā izplatīšanā pasaulē tiek vērtēta aizvien pretrunīgāk. Huawei iesaistīšanās 5G tīklu izvēršanā ir kļuvusi par arvien politiskāku jautājumu pēc tam, kad Vašingtona pauda bažas par iespējamiem drošības riskiem un piespieda tās tuvākos sabiedrotos nesadarboties ar Ķīnas uzņēmumu.

Tikmēr paši Huawei pārstāvji norādījuši, ka līgumus par tehnoloģiju nodrošināšanu 5G tīkla ieviešanā kompānija parakstījusi jau ar 50 mobilo sakaru operatoriem visā pasaulē, tajā skaitā 28 Eiropas, tostarp arī Latvijas sakaru operatoriem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!