Saziņu starp valsts iestādēm un privātpersonām nodrošinās e-adrese

Saziņu starp valsts iestādēm un privātpersonām nodrošinās e-adrese

Šī gada 1.martā tika pieņemts Oficiālās elektroniskās adreses likums, kurš nosaka, ka e-adrese kopš šī gada 1.jūnija ir obligāta visām valsts iestādēm. E-adreses ieviešanas mērķis ir nodrošināt drošu, efektīvu un kvalitatīvu elektronisko saziņu starp valsts iestādēm un privātpersonām.

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sniegtās informācijas – VARAM kopā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru (VRAA) pakāpeniski ieviesīs jauno saziņas veidu – e-adresi. Valsts iestādēm tā ir obligāta jau no 1.jūnija, valsts institūcijām - no 15. oktobra. Uzņēmumu reģistrā esošajiem komersantiem e-adresi obligāti jāsāk lietot no 2020. gada 1.janvāra, taču brīvprātīgi to var sākt izmantot jau no 2019. gada sākuma. Iedzīvotājiem e-adreses lietošana ir brīvprātīga un to varēs sākt izmantot no nākamā gada 2.janvāra valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv.

VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts uzsver iespēju ar e-adreses palīdzību neatkarīgi no vietas un laika sazināties ar valsti. Tāpat J. Eglīts uzskata, ka jaunais saziņas līdzeklis sniegs drošākas komunikācijas iespējas. Viņš uzsver, ka - 

tehnoloģiju laikmetā būtisks ir drošības jautājums, tāpēc nozīmīgs e-adreses ieguvums esot droša elektronisko dokumentu aprite starp valsts iestādēm.

Bet kāda tad īsti izskatīsies e-adrese, kā tā atšķirsies, piemēram,  fiziskām un juridiskām personām? VARAM Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā referente Laura Jansone skaidro, ka -

fiziskai personai e-adrese sastāvēs no personas koda. Turpretī juridiskai personai tā tiks veidota pēc Uzņēmumu reģistra reģistrācijas numura.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!