Drīzumā iedzīvotājiem atbalstu sniegs unikāla botu platforma

Drīzumā iedzīvotājiem atbalstu sniegs unikāla botu platforma

Ātra un ērta komunikācija mūsdienās ir ārkārtīgi svarīga un pat izšķiroša ne vien uzņēmumam, bet arī valsts un pašvaldību iestādēm, jo kas gan būtu viedvalsts bez apmierinātiem tās iedzīvotājiem!? Tieši tāpēc šobrīd top kā Latvijas, tā Eiropas mērogā unikāla sarunu botu platforma, kas nodrošinās iedzīvotājiem ātru un ērtu komunikāciju ar valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī mūsdienīgu veidu, kā saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.

Moderno un inovatīvo saziņas risinājumu starp valsts, pašvaldību iestādēm un iedzīvotājiem jeb botu sarunu platformu izstrādā Kultūras informācijas sistēmu centrs, talkā ņemot valsts pārvaldes valodu tehnoloģiju platformu “Hugo.lv”. Šī projekta galvenais mērķis ir nodrošināt valsts un pašvaldību iestādēm mūsdienīgu risinājumu saziņai ar sabiedrību, savukārt iedzīvotājiem būtu iespēja ērtā laikā un vietā uzdot un saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem.

Sarunu botu mājvieta galvenokārt būs valsts un pašvaldību iestāžu mājaslapas, kur tie būs ērti sasniedzami un labprāt atbildēs uz lapas apmeklētāja uzdotajiem jautājumiem.

Tādējādi valsts, pašvaldību iestādes un valsts kopumā turpina virzību uz klientos orientētu un efektīvu valsts pārvaldi.

Sarunu botu platformas izveides ietvaros šobrīd norit darbs pie bāzes bota izstrādes un testēšanas. Tas kalpos kā pamats ikkatras valsts un pašvaldības iestādes vajadzībām atbilstoša risinājuma izstrādes. Taču katrai iestādei būs vēl savs virtuālais asistents, kas atbildēs par vienu jomu un jautājumiem, kas ir konkrētās valsts un pašvaldības iestādes kompetencē. Piemēram, Ceļu satiksmes un drošības direkcijas sarunu bots spēs atbildēt uz jautājumiem par transportlīdzekļa reģistrēšanu. Portāla “Latvija.lv” virtuālais asistents palīdzēs iedzīvotājam labāk saprast, kurš e-pakalpojums konkrētajā situācijā būs piemērotākais.

Arī citu valsts iestāžu darbinieku rindas papildinās runātīgie sarunu boti, nodrošinot vismaz 10% no visa konsultāciju apjoma. Sagaidāms, ka nākamo divu gadu laikā sarunu botu platformā iesaistīsies ap 50 publiskās pārvaldes iestāžu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!