Viedtālruņu patēriņš darba vajadzībām uzņēmuma darbinieku vidū

Viedtālruņu patēriņš darba vajadzībām uzņēmuma darbinieku vidū

Aptaujas mērķa grupa bija uzņēmumos strādājošie, kas, neatkarīgi no amata, darba vajadzībām izmanto viedtālruni. Lai atlasītu pētījumam atbilstošos respondentus, anketas sākumā tika jautāts par to, vai viedtālrunis tiek izmantots darba vajadzībām.

Apkopojot rezultātus atklājās, ka 75% respondentu izmanto savu viedtālruni darba vajadzībām.

Atlikušie 25%, kuri darba vajadzībām neizmanto viedtālruni, līdz ar šo jautājumu anketu bija pabeiguši, jo neatbilda mērķa grupai.

Apskatot iegūtos rezultātus par to, cik stundas dienā viedtālrunis tiek izmantots darba vajadzībām, var secināt, ka 40% aptaujāto to izmanto ne ilgāk par stundu. Savukārt 30% viedtālruni darba vajadzībām izmanto no pusotras līdz divām stundām dienā.

Interesanti, ka trīs visbiežāk minētās darbības, ko respondenti veic savā viedtālrunī darba vajadzībām ir, pirmkārt, tērzēšanas rīku (piem., Skype, Google Hangouts, WhatsApp, Facebook Messenger u.tml.) izmantošana saziņā ar kolēģiem, ko norādīja 100% jeb pilnīgi visi aptaujas dalībnieki. Otrkārt, viedtālruni izmanto kā rīku e-pastu rakstīšanai – tā norādīja 77% aptaujāto. Treškārt, viedtālrunis tiek atzīts par labu līdzekli, ar kura palīdzību meklēt informāciju darba vajadzībām – tā norādīja arī 77% aptaujāto.

Kā galveno iemeslu, kāpēc viedtālruni izmanto darba vajadzībām, 88% respondentu norādīja, ka tā ir ērtāk un 66%, ka tā ir ātrāk.

Tāpat absolūtais vairākums jeb 88% norādīja, ka pēdējā gada laikā viedtālruni darba laikā izmanto biežāk.

Jautājumā par to, kāda zīmola viedtālrunis tiek lietots darba vajadzībām, 66% norādīja zīmolu Apple. Aptaujas noslēdzošajā jautājumā par viedtālruņa funkcijām, kuras vēlas izcelt, tika minēts, piemēram, balss un video funkcijas, sinhronizācija ar datoru, laba klaviatūra, e-pasts, sasaiste ar kalendāru, internets jebkurā atrašanās vietā, kā arī ierīces ātrums un ērtums.

Jāpiebilst, ka pētījumā piedalījās darbinieki no tādiem uzņēmumiem kā FIMA, Mailigen, TNS Latvia, Helium, LMT, Lattelecom. Aptaujas dalībnieki pārstāvēja tādus amatus kā projektu vadītājs, izpilddirektors, mārketinga vadītājs, reklāmas datu apstrādes speciālists, korporatīvo attiecību direktors, pētījumu vadītāju asistents un citus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!