Vien desmitā daļa uzņēmumu veic klientu zvanu uzskaiti

Vien desmitā daļa uzņēmumu veic klientu zvanu uzskaiti

Mūsdienās aizvien lielāka daļa klientu kā vienu no uzņēmuma kvalitātēm vērtē apkalpošanu. Tieši šis aspekts bieži vien ir noteicošais pirmās pieredzes gūšanai ar konkrēto uzņēmumu. Taču, kā noskaidrots mobilo sakaru operatora Tele2 un pētījumu aģentūras SKDS veiktajā pētījumā – lielākā daļa uzņēmumu neveic klientu zvanu uzskaiti, vidēji dienā zaudējot pat simtiem eiro.

Minētajā pētījumā tika analizētas 750 uzņēmēju atbildes, izpētot viņu pārstāvēto uzņēmumu paradumus klientu apkalpošanā pa tālruni. Aptaujas rezultāti parādījuši, ka ik dienu divas trešdaļas uzņēmumu saņem vismaz viena klienta zvanu. Taču vien 11% kompānijās ieviestas zvanu uzskaites sistēmas, kas parāda, cik daudz ienākošo zvanu izdevies apkalpot. Līdz ar to, pārējie 89% uzņēmumu nav lietas kursā, cik daudz klientu kopumā zvanījuši dienas gaitā, kāda daļa no tiem apkalpota un uz cik daudz zvaniem nav izdevies atbildēt.

Katrs neatbildētais zvans un katrs neapkalpotais klients uzņēmumam nes lielākus vai mazākus zaudējumus.

Balstoties uz to uzņēmēju aplēsēm, kas rēķina ienākošo un apkalpoto zvanu statistiku, secināts, ka viens neatbildēts zvans no klienta kompānijai vidēji izmaksā 59,62 eiro. Tātad pietiek vien ar 20 neatbildētiem zvaniem, lai uzņēmumam nāktos šķirties jau no 1000 eiro.

Izpētot biežākos iemeslus, kāpēc uzņēmumam nav izdevies atbildēt uz klienta zvanu, secināts, ka 34% gadījumu pie vainas bijis tas, ka klients zvanījis ārpus kompānijas darba laika. Tikmēr otrs izplatītākais iemesls 29% gadījumos bijis klientu konsultantu aizņemtība, apkalpojot citu klientu. Šādās situācijās lieti varētu noderēt zvanu uzskaites un citi līdzīgi risinājumi.

Tele2 komercdepartamenta direktors Raivo Rosts norādīja, ka zvanu uzskaites rīkus biežāk izvēlas ieviest vidēja lieluma uzņēmumi. Taču zvanu uzskaites risinājumus, tādus rīkus kā darba laika iestatīšana, vienots numurs visam uzņēmumam, interaktīvā balss atbilde ļoti noderīgi ieviest arī nelielā kompānijā. R. Rosts arī piebilda, ka klients ļoti novērtēs, ja pēc nesaņemtas atbildes darbinieks viņam tomēr atzvanīs, uzsverot, ka tā ir lieta, ko vajadzētu “likt aiz auss” ikvienam uzņēmumam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!