Eiropa CO2 izmešus drīzā nākotnē pieskatīs ar satelītiem

Eiropa CO2 izmešus drīzā nākotnē pieskatīs ar satelītiem

Eiropa gatavojas izveidot jaunu trīs satelītu kopu, kas veiks oglekļa emisiju monitoringu, kā arī sniegs regulārus ziņojumus par CO2 koncentrācijas izmaiņām uz Zemes virmas. Norādīts, ka šie satelīti spēs sniegt precīzu informāciju par oglekļa dioksīda emisiju koncentrāciju pasaules mērogā -  katrā valstī, katrā pilsētā – katrā Zemes nostūrī.

Pēc Climate Change News sniegtās informācijas – vērienīgo projektu pretī ilgtspējīgākai nākotnei Eiropa gatavojas uzsākt 2025. gadā. Norādīts, ka jau tagad šis projekts ir labi pārdomāts un tiek veiksmīgi attīstīts.

Šobrīd Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA) sākusi sarunas ar kosmosa industriju par Sentinel 7 kosmosa kuģa izveidi, kas minētos trīs satelītos nogādās galapunktā.

Zināms, ka šāda kosmosa kuģa izveide maksās aptuveni 633 miljonus eiro. Finansējums šim projektam gan atkarīgs no Eiropas Savienības (ES) pieņemtā budžeta 2021. – 2027. gadam. Taču, kā norādījis EKA Copernicus kosmosa programmas vadītājs Guido Levini – droši ticams, ka finansējums projektam tiks sniegts, jo tas saņēmis vispārēju atbalstu no ES valdībām.  

Norādīts, ka projekts arī būtiski ietekmēs Parīzes klimata nolīgumu un globālā piesārņojuma politiku. Satelīti būs tas informācijas avots, kas tiks izmantots Parīzes klimata nolīguma klimata pārmaiņu jomas ietvaros. Ar to palīdzību varēs arī veiksmīgi sekot līdzi ne vien CO2 izmešiem, bet arī globālajai temperatūrai, kas izriet no datiem par oglekļa dioksīda emisijām. 

Pašlaik orbītā esošie satelīti reti atspoguļo globālās CO2 emisijas. Galvenais ierobežojums ir to pārāk mazie objektīvi, kuri katrs spēj fiksēt vien 15 km lielu Zemes teritoriju.

Taču trīs jaunie, ar Sentinel 7 kosmosa kuģa nogādātie Eiropas satelīti katrs spēs saskatīt 250 km lielu Zemes virsmas daļu, un dienā rotēs 14 reižu.

Jāpiebilst, ka informāciju par CO2 izmešiem līdztekus Eiropas satelītiem fiksēs arī Ķīnas, Japānas un ASV satelīti, tādējādi papildinot iegūtos datus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!