Īlona Maska radītajiem auto pa spēkam arī lidojums ap Sauli

Īlona Maska radītajiem auto pa spēkam arī lidojums ap Sauli

SpaceX dibinātājs un izpilddirektors Īlons Masks tehnoloģiju pasaulē izceļas ne vien ar jaudīgo un visai ekskluzīvo elektrisko automobiļu “Tesla” ražošanu, vispasaules interneta radīšanu, bet arī aktīviem un mērķtiecīgiem centieniem iekarot noslēpumaino kosmosa pasauli. Izrādās, kosmosa izpēti un Tesla automašīnu iespējams lieliski savienot, kas rezultējies ar Tesla Roadster lidojumu apkārt Saulei.

2018. gada 6. februārī kompānija "SpaceX" ar tās dibinātāju un izpilddirektoru Īlonu Masku priekšgalā kosmosā palaida savu jaudīgāko raķeti “Falcon Heavy”. Kaut arī tas bija domāts kā raķetes pirmais testa lidojums, SpaceX dibinātājs vēlējās, lai kosmosa dzīļu iekarošanas brauciens nedaudz atšķirtos no līdzšinējiem. Tieši tāpēc līdz ar raķeti kosmosā tika palaists arī Maska tik iecienītais, sarkanais Tesla Roadster ar skafandrā tērpto manekenu Zvaigžņu vīru (Starman) pie tā stūres.

Kā liecina izsekošanas vietnes whereisroadster.com sniegtie dati – aizvadītajā nedēļas nogalē Falcon Heavy sasniedza Saules orbītu. Pēc vietnes aprēķiniem – 19. augustā raķetes kosmosa ceļojums ildzis jau 560 dienas. Izsekošanas vietne sniedz arī cita veida informāciju, kas uz šo kosmosa ceļojumu ļauj paskatīties nedaudz citādāk. Piemēram, iespējams sekot līdzi tam, kā kilometru pa kilometram gaismas ātrumā pārvietojas pati Tesla, kas atrodas raķetē. Visu šo laiku kopš sarkanais auto atradies kosmosā, tas pārvietojas ātrāk nekā jebkurš cits Tesla modeļu auto – ar 1855km/h. Šāds ātrums ļāvis uzstādīt vēl vienu rekordu – kļūt par līdz šim vienīgo mašīnu, kas aplidojusi apkārt Saulei.

Plānots, ka šis ceļojums ap Zemei tuvāko zvaigzni gan Teslai, gan Zvaigžņu vīram nebūs vienīgais.

Izsekošanas vietne arī informē, ka šobrīd Falcon Heavy raķete atrodas 298 629 423 kilometru attālumā no Zemes un turpina attālināties, vienlaikus mērķtiecīgi tuvojoties Marsam. Interesants fakts - līdz šim Tesla Roadster kosmosā “nobraukusi” vairāk nekā 1,2 miljardus kilometru, pārsniedzot 58 000 kilometru garantiju vairāk nekā 21 000 reižu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!