Īlons Masks: ilgtspējīga dzīve uz Marsa būs iespējama pēc 20 gadiem

Īlons Masks: ilgtspējīga dzīve uz Marsa būs iespējama pēc 20 gadiem

Lai gan pašreiz ideja par dzīvi ārpus Zemes vēl aizvien šķiet sarežģīti realizējama, milzu resursu, smaga darba un gadu gadiem ilga laiku prasoša, kompānijas SpaceX izpilddirektors Īlons Masks (Elon Musk) ir pārliecināts, ka Sarkanās planētas iekarošana un iekārtošanās tur uz dzīvi ir zināma laika jautājums. Nu beidzot kosmosa tehnoloģiju entuziasts precīzāk atklājis, ka pirmās ilgtspējīgas pilsētas izveide uz Marsa, visticamāk, prasīs pāris desmitgades un 1000 kosmosa kuģu.

Pēc tehnoloģiju medija "Techcrunch" publicētās informācijas - Īlons Masks iepazīstinājis mazliet sīkāk ar nepieciešamo laiku un transportlīdzekļu prasībām, kas paredz ne tikai sasniegt Marsu, bet arī izveidot ilgtspējīgu bāzi uz Sarkanās planētas, kas faktiski var kalpot kā pilsēta, ļaujot tur mitināties cilvēkiem. Tas galu galā esot Maska un viņa kosmosa tehnoloģiju uzņēmuma redzējums - padarīt cilvēkus par starpplanētu sugu. Pēc viņa aplēsēm, lai pilsētu uz Marsa tik tiešām varētu izveidot, kompānijai “SpaceX" vajadzēs uzbūvēt ap 1000 kosmosa kuģu, kuru galvenais uzdevums būs nogādāt uz Sarkano planētu nepieciešamo kravu, infrastruktūru un pašu apkalpi. Šim procesam kopumā būtu nepieciešami kādi 20 gadi.

Masks pievērsās arī iespaidīgās SpaceX raķetes “Starship” potenciālam, ieskaitot to, cik lielu kravas ietilpību tā varētu nodrošināt, nogādājot visu nepieciešamo uz Marsa. Viņš norādīja, ka viens Starship kosmosa kuģis var pārvadāt ap 100 tonnu lielu kravu. Taču, uzbūvējot 100 šādus kosmosa kuģus, tie gadā kopumā spētu pārvadāt 10 miljonus tonnu lielu kravu. Pagaidām šķiet, ka tas ir vairāk nekā būtu nepieciešams pilnvērtīgai Marsa iekārtošanai. Tikmēr šobrīd, ja ņem vērā visus ekspluatācijā esošos kosmosa kuģus ar kravām, kopējā kravnesība ir tikai 500 tonnas gadā.

Likumsakarīgi, lai spētu izveidot pastāvīgu un ilgtspējīgu pilsētu uz Marsa, tur vispirms jānokļūst pirmajiem kosmonautiem, kas no SpaceX puses ir pāris gadu jautājums.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!