Ķīnas autoražotāja radītais satelītu tīkls varētu sniegt viedākas mobilitātes iespējas

Ķīnas autoražotāja radītais satelītu tīkls varētu sniegt viedākas mobilitātes iespējas

Ķīnas autobūves giganta un vienlaikus lielākā privātā autoražotāja “Geely” bizness patiešām ir plašs – sākot no kravas pārvadājumiem līdz ātrgaitas vilcieniem un beidzot ar pasažieru droniem. Taču jaunākie kompānijas centieni varētu šīs lietas sasaistīt kopā. Geely paziņojis, ka plāno izveidot savu satelīta tīklu, lai nodrošinātu tā saucamo “viedās trīsdimensiju mobilitātes ekosistēmu”.

Kompānijas pārstāvji nupat nākuši klajā ar jaunumiem, ka ostas pilsētā Taižou, kas atrodas Džedzjanas provincē, plāno uzcelt satelītu ražošanas un testēšanas centru. Tajā Geely vēlas radīt dažādu satelītu modeļu klāstu un izveidot satelītu tīklu, ko plāno palaist ne vēlāk kā līdz šī gada beigām. Pagaidām vēl nav zināms, cik liels šis tīkls būs, taču aprēķini liecina, ka kopumā projektā Geely paredz ieguldīt ap 326 miljonus ASV dolāru un radīt 500 satelītus gadā.

Šie satelīti paredzēti kā zemās orbītas satelīti, kas atbalstīs ātrgaitas datu pārraidi, mākoņskaitļošanu un sniegs precīzas navigācijas iespējas.

Kopumā tie būs krietni precīzāki par pašreizējiem GPS satelītiem. Šāda precizitāte ir svarīga ne tikai automašīnām, bet arī bezpilota lidaparātiem. Tāpat tiek norādīts, ka šādi satelīti sniegs būtiskas priekšrocības autonomo transportlīdzekļu īpašniekiem tieši interneta savienojuma un precīzās navigācijas ziņā. Turklāt, ja atsevišķam uzņēmumam ir iespēja iegūt šādu satelītu tīklu ar visām minētajām iespējām, tā varētu būt ievērojama priekšrocība salīdzinājumā ar konkurentiem.

Jāpiebilst, ka uzņēmums “SpaceX” ar Tesla radītāju Īlonu Masku priekšgalā arī būvē savu satelītu tīklu “Starlink”. Tomēr Masks izteicies, ka tuvākajā laikā neredz, kā Teslu varētu savienot ar Starlink satelītiem, norādot, ka automašīnai nepieciešamā aparatūra esot nepiemērota. Tomēr viņš nenoliedza, ka tuvākajos gados satelītus varētu izmantot vēl viedākai un precīzākai mobilitātei.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!