Ričarda Brensona došanās kosmosā nākamgad varētu iezīmēt komerciālo kosmosa lidojumu sākumu

Ričarda Brensona došanās kosmosā nākamgad varētu iezīmēt komerciālo kosmosa lidojumu sākumu

Kosmosa iekarojumi rit pilnā sparā, ko uz priekšu virza gan NASA un Īlona Maska kompānija SpaceX, gan arī vairākas atsevišķas valstis. Pēc jaunām zemēm alkstošie, šķiet, jau pēc dažām desmitgadēm varēs lepni iesēsties kosmosa kuģī un aizvizināties uz tepat, kaimiņos esošo Marsu. Tomēr komerciālo lidojumu sākums varētu būt tuvāk nekā varētu šķist. Britu miljardieris, kosmosa kompānijas “Virgin Galactic” īpašnieks Ričards Brensons jau nākamajā gadā plāno doties kosmosā, un šāds solis iezīmētu komerciālo kosmosa lidojumu iesākumu.

Kompānija “Virgin Galactic” šīs nedēļas sākumā nākusi klajā ar paziņojumu, ka šajā rudenī plāno veikt divus pilotējamus testa lidojumus kosmosā. Ja tie noritēs veiksmīgi, tad 2021. gada pirmajā pusē sagaidāms, ka Ričards Brensons spers soli ārpus savas komforta zonas un dosies kosmosā, kļūstot par pirmo Virgin Galactic kosmosa kuģa pasažieri. 

Gatavošanās lielajam notikumam norit ļoti intensīvi - ar virkni testiem un dažādiem izmēģinājumiem, kas notiek jau daudzu gadu garumā.

Taču ne viss vienmēr noritējis kā pa diedziņu, un daži no izmēģinājumiem beigušies pat ar traģēdiju.

Piemēram, 2014. gadā kāda izmēģinājuma laikā notika negadījums, kura rezultātā gāja bojā pilots. Jācer, ka rudenī plānotie testi norisināsies bez šķēršļiem un negaidītiem starpgadījumiem.

Jāpiebilst, ka Ričards Brensons nebūt nav vienīgais, kas ar Virgin Galactic raķeti vēlas paceļot kosmosā. Kompānija darījusi zināmu, ka līdz šim lidojumu ārpus Zemes piedzīvojumos rezervējuši 600 cilvēku. Jāteic, ka ceļojums ir ne tikai ekskluzīvs, bet arī ne tas lētākais prieks, par vienu vietu kosmosa kuģī samaksājot ceturto daļu miljona jeb 250 000 ASV dolāru.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!