Rīgā norisināsies ievērojams kosmosa tehnoloģijām veltīts pasākums

Rīgā norisināsies ievērojams kosmosa tehnoloģijām veltīts pasākums

Rītdien, 20. martā, Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkā, norisināsies ievērojams notikums, kas veltīts kosmosam, konkrētāk, kosmosa tehnoloģijām - Kosmosa industrijas diena jeb Sadarbības partneru meklēšanas pasākums. Tā mērķis ir stiprināt sadarbības saites starp Eiropas kosmosa nozares uzņēmumiem un visu trīs Baltijas valstu kosmosa industrijā esošajiem darbiniekiem.

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas publicētās informācijas – Kosmosa industrijas dienas pasākumā varēja pieteikties visi Baltijas valstu uzņēmumi un zinātniskās institūcijas, kas darbojas kosmosa tehnoloģiju jomā. Kopumā dalībai pieteikušies 28 uzņēmumi un zinātniskās institūcijas no Latvijas un Lietuvas, septiņas organizācijas no Igaunijas, kā arī trīs Eiropas kosmosa nozares lielākie uzņēmumi -  Airbus Defence and Space, kas nodarbina 40 000 darbinieku, Thales Alenia Space ar 8 tūkstošiem darbinieku, kā arī OHB Systems, kurā strādā 2 000 darba roku.

Minētie uzņēmumi specializējušies apjomīgu kosmosa sistēmu izstrādē un to darbības nodrošināšanā.

Kosmosa industrijas dienas pasākums ietvers Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) uzstāšanos, kurā aģentūras pārstāvji īsumā pastāstīs par galvenajiem mērķiem, tendencēm un jaunumiem kosmosa un kosmosa tehnoloģiju nozarē. Tāpat katrs no uzņēmumiem un zinātniskajām institūcijām, kas pieteicās dalībai pasākumā, iepazīstinās ar savu paveikto, pieredzi un viedokli nozares ietvaros. Kosmosa industrijas dienas noslēguma daļā norisināsies paralēlās sesijas, kurās iesaistītie dalībnieki viens pret vienu diskutēs kosmosa tehnoloģiju ietvaros.

No Latvijas puses dalībai pasākumā pieteikušās tādi uzņēmumi un zinātniskie institūti kā SIA “Cryogenic and Vacuum Systems”, Latvian State Institute of Wood Chemistry, Polymer Department, RD Alfa microelectronics, HEE Photonic Labs, Baltic Satellite Service un citi.

Jāpiebilst, ka Kosmosa industrijas dienas pasākumu organizē Izglītības un zinātnes ministrija kopā ar Eiropas Kosmosa aģentūru un abu pārējo Baltijas valstu – Igaunijas un Lietuvas Ekonomikas ministrijām.  

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!