Ar VR tehnoloģiju palīdzību praktizē Covid-19 pacientu aprūpi

Ar VR tehnoloģiju palīdzību praktizē Covid-19 pacientu aprūpi

Virtuālās realitātes (virtual reality - VR) tehnoloģija sevi efektīvi pierāda aizvien lielākā skaitā jomu, ne vairs tikai izklaidē. To aizvien plašāk izmanto arī medicīnā, un šobrīd tā efektīvi tiek pielietota Covid-19 skarto pacientu aprūpē. Piemēram, ārsti Taivānā ar virtuālas programmas palīdzību iemācās veikt pamata procedūras, lai jau realitātē prastu šos pacientus aprūpēt pareizi, ātri un droši.

Nenoliedzami, slimnīcā Taivānā tiek sekots līdzi jaunākajām medicīnā lietojamām tehnoloģijām. Izmantojot VR iespējas, mediķiem tiek dota iespēja labāk sagatavoties Covid-19 pacientu ārstēšanai. Ar tehnoloģiju milža “HTC” izstrādātās virtuālās realitātes sistēmas palīdzību mediķi iemācās koronavīrusa skarto pacientu aprūpes pamatus, fiziski pat neatrodoties klāt pašam slimniekam. Visas darbības notiek virtuālā palātā, ārstējot neīstus slimniekus. Izmantojot vien virtuālās realitātes brilles, ārsti var paveikt to, kas realitātē būtu grūti īstenojams – digitāli noslīpēt savas prasmes Covid-19 pacientu ārstēšanā, neapdraudot ne savu, ne slimnieka veselību.

Tie ārsti, kuri šo tehnoloģiju ir praktiski pārbaudījuši, zina teikt, ka tā palīdz veikt medicīniskās procedūras gandrīz tikpat detalizēti kā realitātē, līdz pat pēdējam sīkumam. Piemēram, pat palīdz ārstam iegaumēt to, kā uzģērbt un noģērbt aizsargtērpu, noņemt paraugus testiem un daudz ko citu.

To visu iespējams atkārtot neskaitāmi daudz reižu līdz mediķis automātiski spēj izdarīt visas nepieciešamās darbības no sākuma līdz beigām.

Viens no Taivānā strādājošiem ārstiem, kurš jau izmēģinājis virtuālās realitātes sistēmu, zina teikt, ka, praktizējot arvien no jauna, iespējams labi iegaumēt nepieciešamās procedūras un darbību secību. Savukārt brīdī, kad jāārstē reāli pacienti, iespējams par tiem parūpēties jau kā zinošam ārstam un koncentrēties uz konkrēto darbību. Atliek cerēt, ka šādu praksi no Taivānas pārņems arī citas valstis.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!