Vizīte pie ārsta pāris klikšķu attālumā

Vizīte pie ārsta pāris klikšķu attālumā

Šķiet, ka šis ir īstais brīdis, kad plašumā izvērsties ne vien e-komercijai, bet arī citām nozarēm “iemēģināt roku” attālināto pakalpojumu piedāvāšanā. Viena no tādām ir medicīna, jau pāris gadu veselības pakalpojumu sniegšanā elektroniski piedzīvojot būtiskus izaicinājumus. Tomēr šoreiz stāsts par veselības portālu “datamed.lv”, kas drīzumā sola sniegt attālinātas pieraksta iespējas pie nepieciešamā ārsta, kā arī saņemt speciālistu konsultācijas un palīdzību, neizejot no mājas.

Iespēju attālināti pieteikties ārsta vizītei un turpat tiešsaistē saņemt arī ārsta konsultāciju varēs no nākošās nedēļas. Zināms, ka sākotnēji pāris klikšķu attālumā varēs sakontaktēties ar ārstiem Rīgas 1. slimnīcā, kā arī LOR klīnikā. Ārsti attālinātā veidā pacientam sniegs ne tikai konsultācijas, bet arī noformēs nosūtījumus pie citiem speciālistiem, norīkos laboratoriskiem izmeklējumiem, izrakstīs darba nespējas lapas, kā arī elektroniskās receptes.

Tiek norādīts, ka šāda ārsta un pacienta komunikācija dos iespēju ātri identificēt ārstējamo, kā arī uzreiz iepazīties ar tā medicīnas vēsturi.

Lai arī kā pirmās šādu iespēju saviem pacientiem sniegs augstāk minētās medicīnas iestādes, nedaudz vēlāk šo pakalpojumu varēs sniegt visas medicīnas iestādes un ģimenes ārsti Latvijā. Vienīgais nosacījums – nepieciešama vienošanās ar risinājuma izstrādātājiem – “Datamed” un “Blue Bridge Technologies”. 

Pacientam, lai tas varētu saņemt attālinātu ārsta konsultāciju, būs nepieciešams pieslēgties “Datamed” sistēmai, izmantojot noteiktus autentifikācijas rīkus, un pēc pakalpojuma saņemšanas jāveic tā apmaksa internetbankā.

Blue Bridge Technologies valdes priekšsēdētājs Jānis Rancāns norāda, ka visām Latvijas lielajām slimnīcām un mazajām ārstu praksēm ir nepieciešamā infrastruktūra, lai spētu veiksmīgi sniegt attālinātus medicīnas pakalpojumus. Tāpat viņš piebilst, ka uzņēmums ir gatavs nodrošināt attālinātas ārstu konsultācijas visiem veselības aprūpes sistēmā iesaistītajiem, radot integrāciju ar dažādām sistēmām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!